"Порошенко і його юристи роками відверто брешуть про його спроби керувати "імперією солодощів" і ухилятися від сплати податків через офшори", - написав він на своїй сторінці у Twitter.
Салліван також нагадав про те, що президентські офшори неодноразово ставали причиною розслідувань. І назвав спроби юристів гаранта виправдати їх наявність необхідністю передати бізнес в управління кумедними.
"Цікаво, що вони навіть в цьому (брехні – ред.) не такі успішні. Їх ловлять на ній знову і знову. Ну просто клоуни якісь", - додав він.
Співзасновник OCCRP нагадав про те, що "успішний бізнес формує поганих лідерів, тому що вони не можуть кинути справу, над розвитком якої працювали все своє життя".
"Я не прихильник президентів, які добре брешуть. Схоже, вміння погано брехати не змінює ставлення до наших лідерів. Я прошу виборців вимагати більшого", - додав він.
Poroshenko's & his lawyers have outright lied for years about his attempts to both control his candy empire & evade taxes thru offshores. He has zero credibility left on the issue. Wealthy business make poor leaders because they can't give up what they spent their life building. https://t.co/F1c8koWBLu
- Drew Sullivan (@DrewOCCRP) June 27, 2018
The funny thing is they are not even good at it. They keep getting caught over and over again. It's really clown-like. I'm not advocating presidents who lie better. Clearly bad lying doesn't seem to matter in our leaders nowadays. I guess I'm asking voters to demand more.
- Drew Sullivan (@DrewOCCRP) June 27, 2018
Раніше журналістка Анна Бабінець провела журналістське розслідування на підставі нових документів з архіву Panama Papers ("Панамських документів") і з'ясувала, що перед публікацією юристи Порошенка намагалися вивести його з власників офшорної компанії Prime Partners Asset.
Нагадаємо, 3 квітня 2016 року німецьке видання Süddeutsche Zeitung спільно з Центром по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP) та Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) опублікувало великий матеріал, в якому йшлося про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.
Зокрема, в матеріалах ICIJ, йдеться про те, що президент України Петро Порошенко для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створив три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для нібито передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.
На початку травня того ж року "панамське досьє" поповнилося новою значною порцією інформації. Як писав у своїй статті для DT.UA заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України Сергій Кораблін, найбільш гостро на його публікацію вже відреагували в багатих країнах: кримінальна справа в США, спецкомісія Європейського парламенту, плани боротьби з офшорами Міністерства фінансів Німеччини та великої п'ятірки ЄС. Детальніше читайте у матеріалі Сергія Корабліна "Офшорне виснаження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".