Порошенко скоординував з керівництвом ЄС подальші зусилля щодо ратифікації Угоди про асоціацію

Поділитися
Порошенко скоординував з керівництвом ЄС подальші зусилля щодо ратифікації Угоди про асоціацію Порошенко провів телефонну розмову з Шульцем та Туском © Сайт президента України
Український президент обговорив ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС з Шульцем і Туском.

Президент України Петро Порошенко домовився з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем і президентом Європейської ради Дональдом Туском про продовження активної роботи для забезпечення ратифікації Угоди про асоціацію.

Як повідомляє прес-служба президента України, президент провів з лідерами ЄС телефонні переговори в рамках інтенсивних консультацій щодо ратифікації Угоди про асоціацію, в ході яких співрозмовники скоординували подальші кроки щодо ратифікації документа.

Крім цього, Шульц і Туск привітали українського президента з вдалим завершенням першої фази електронного декларування в рамках новоствореної системи запобігання корупції.

Співрозмовники також домовилися про активізацію зусиль щодо лібералізації візового режиму для України.

Читайте також: Українська діаспора закликала Нідерланди ратифікувати угоду про асоціацію України та ЄС

Нагадаємо, 12 квітня були оголошені офіційні результати референдуму щодо асоціацію ЄС і України. Згідно з ним, явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30% для того, аби референдум був визнаний таким, що відбувся. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців.

Після оголошення перших результатів, прем'єр-міністр Марк Рютте заявив про неможливість продовжувати ратифікацію Угоди про асоціацію.

Як писало DT.UA, уряд Нідерландів намагається перекласти проблему з ратифікацією Угоди Україна-ЄС, що виникла після голландського референдуму, на плечі Європейського Союзу. План уряду Рютте, за інформацією джерел DT.UA, полягає в тому, щоб переконати партнерів з Євросоюзу прийняти юридично зобов'язуючерішення Ради ЄС, у якому враховувалися б "занепокоєння" Нідерландів.

Але прийняття саме юридично зобов'язуючого рішення Ради ЄС неприйнятне для України, оскільки фактично це означатиме зміну положень Угоди, проти чого наша країна послідовно виступає ще з часу наполегливих спроб Москви, яка також страждала на "занепокоєння", "підкоригувати" наш фундаментальний документ з ЄС.

Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної "Врятують чи угроблять Нідерланди асоціацію України з ЄС?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі