"Ми насправді дуже ретельно обговорили і наступну зустріч Президента Трампа в Гельсінкі в понеділок, 16 липня. Були ретельно обговорені питання "Північного потоку-2", я дуже докладно поінформував президента Трампа", - констатував Порошенко, передає прес-служба українського президента.
Порошенко також додав, що розповів американському президентові про хід реформ в Україні, при цьому зазначивши, що частина питань, які обговорювалися під час цієї зустрічі, розкриватись не буде.
Відповідаючи на питання, чи обговорювалося питання анексії Криму з Дональдом Трампом, Порошенко підкреслив, що позиція всіх членів сьогодні була відображена в заяві за підсумками саміту. "Чітко чорним по білому написано. Це заява, схвалена всіма членами на вищому рівні, в тому числі і за участю Президента Трампа. Абсолютно чітко зазначений статус Криму, невизнання незаконної анексії Криму", - сказав він.
Президент також нагадав, що така ж позиція закріплена і в резолюції Конгресу США, і в заявах Державного департаменту, і Білого дому. У той же час Порошенко розповів, що у Брюсселі провів 15 двосторонніх зустрічей.
Зазначимо, раніше Петро Порошенко заявив про те, що Київ не підтримуватиме загальноєвропейські проекти, в яких бере участь Російська Федерація – країна-агресор. Також український президент на саміті НАТО 12 липня заявив, що Україна планує досягти стандартів НАТО до 2020 року, з цією метою реалізується щорічна національна програма під егідою комісії Україна-НАТО.
Нагадаємо, 11 липня країни Альянсу схвалили декларацію, якою підтверджуються євроатлантичні прагнення України. При цьому НАТО поки не має наміру пропонувати Україні Програму розширених можливостей, однак продовжить надавати підтримку.