Порошенко пропонує НАТО використати досвід України у протистоянні агресії РФ

Поділитися
Порошенко пропонує НАТО використати досвід України у протистоянні агресії РФ Порошенко вважає, що ні в одній з країн Альянска немає такогоопыта протистояння агресії РФ, як в України © Сайт президента України
Ні у одного з членів Альянсу немає такого бойового досвіду в боротьбі з сучасною російською армією, як у України, вважає Порошенко.

НАТО створювалося для захисту миру і порядку, що було необхідно в умовах хаосу після Другої світової війни, і про що важливо пам'ятати світовим лідерам, які зберуться у Варшаві на саміті. Умиротворення не є вирішенням проблеми - Росія навмисно розпалювала нестабільність там, де можливо, в надії розділити Захід і просувати свою власну геополітичну порядку денного, йдеться у статті президента України Петра Порошенка для американського видання The Wall Street Journal.

"Колективна безпека НАТО також могла б отримати вигоду від досвіду України. Агресія Росії на східному фланзі території НАТО – це агресія не тільки проти України, але і проти західного світу. Тим не менш, жодна країна НАТО не має реального досвіду на полі бою з сучасною російською армією. Україна – має", - підкреслив український президент.

"Ми вдячні за підтримку Заходу. НАТО займало тверду позицію проти агресії Росії в Криму і на Донбасі, і продовжує підтримувати створення сильної армії і успішного демократичного держави. Завдяки узгодженим економічному тиску, введеного з допомогою санкцій, Росія була обмежена в її здатності просуватися на територію України", - вважає Порошенко

При цьому президент України зазначив, що в той же час, "ця реактивна стратегія" - введення санкцій після того, як порушення мали місце, значною мірою вичерпала себе. "В Донбасі, Кремль перетворився у війну на виснаження. Він постійно порушує умови угоди про припинення вогню, підписаної в Мінську, не досить сильно, щоб викликати серйозну реакцію з боку міжнародного співтовариства, але досить сильно, щоб підтримувати тиск в Україні і на Заході. До тих пір поки Кремль зможе продовжувати розпалювати ситуацію в Донецькій і Луганській областях, він буде використовувати їх в якості важеля для залякування інших країн", - сказав він.

Тільки глибоке партнерство між НАТО та Україною сприятиме стабільності в Україні, Східної Європи, Чорноморського регіону і трансатлантичного регіону в цілому. підтримка НАТО є необхідною частиною рішення для оборони і безпеки загроз в Україні. На думку Порошенка, тиск на агресора потрібно посилити.

Саміт НАТО відбудеться у Варшаві 8-9 липня. 3 червня президент України Петро Порошенко заявив, щовізьме участь у саміті НАТО на рівні глав держав. Очікується, що Порошенко зустрінеться з Обамою на саміті. На прес-конференції в Києві президент підкреслив, що українська делегація їде на саміт "не з порожніми руками". "Також буде проведена комісія Україна-НАТО на вищому рівні, буде інтенсивний графік двосторонніх і багатосторонніх зустрічей", - додав президент.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі