"е-декларування дехто намагається критикувати, не розуміючи мети. Можу навіть сказати, вперше в цьому залі, що багато з тих, хто зараз декларував, приписали собі кеш вдома, думаючи, що це нульова декларація, це потім дозволить їм уникнути перевірки. Але ключова позиція - це підвести риску, а далі забезпечити пояснення: де ти, голубе сизий, взяв ці гроші? Народ і суспільство має право знати", - цитує "Укрінформ" його заяву на відкритті XVI Міжнародного економічного форуму.
Президент, при цьому, підкреслив, що сьогодні боротися слід не з багатими, а зі злочинцями, які купують дороге майно, перебуваючи на держслужбі. За словами Порошенка, введення електронного декларування – це серйозний крок до подолання корупції, і він повинен починатися саме з глави держави.
"Такого ніколи не робив жоден президент. Але якщо я це зробив, то маю право вимагати, щоб це зробили усі", - підкреслив він.
Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко задекларував права власності в більш ніж 100 компаніях в Україні, Росії, Польщі, Іспанії, Угорщині, Литві, Китаї, Нідерландах, на Кіпрі, Британських Віргінських островах. Згідно електронної декларації президента його доходи в 2015 році склали понад 70 мільйонів гривень, у тому числі 121 54 тисячі гривень зарплати, 12 мільйонів 375 тисяч 404 гривень відсотків і 59 мільйонів 298 тисяч 642 гривень інвестиційних доходів.
Згідно з декларацією, Петро Порошенко отримав близько 48,7 мільйонів гривень інвестиційної прибутку на курсовій різниці при погашенні облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у 2015 році.
Генпрокурор України Юрій Луценко, в свою чергу, повідомив, що електронна декларація президента України Петра Порошенка буде в звичайному порядку перевірена співробітниками Генпрокуратури, однак запитань до неї небагато.
Нагадаємо, 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, хто займає відповідальне та особливо відповідальне становище.