Порошенко повідомив про загрозу скасування е-декларування Конституційним судом після обрання Зеленського

Поділитися
Порошенко повідомив про загрозу скасування е-декларування Конституційним судом після обрання Зеленського Порошенко пообіцяв захищати безвізовий режим при президенті Зеленському © Петро Порошенко/Facebook
Президент нагадав, що запровадження електронного декларування було однією з умов візової лібералізації з ЄС.

Президент України Петро Порошенко заявив, то частина суддів Конституційного суду України вже переорієнтувалися на нову владу і готові визнати неконституційним електронне декларування. Глава держави нагадав, що його впровадження було однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС, а також пообіцяв захищати бізвіз.

"Окремі члени Конституційного суду дуже швидко переорієнтувалися на нову владу і зараз планують визнати неконституційним електронне декларування. А саме це було умовою безвіза. Ми будемо захищати безвіз", - сказав Порошенко на брифінгу після оприлюднення результатів екзит-полів ввечері в неділю, 21 квітня.

Порошенко пообіцяв не йти з політики і продовжувати захищати національні інтереси України і досягнення його команди за п'ять років президентського терміну.

21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. За даними екзит-полів, вибори з істотним відривом виграв Володимир Зеленський. Станом на 15:00 явка перевищила 45%.

DT.UA веде онлайн-трансляцію другого туру президентських виборів. Детальніше про президентську кампанію читайте в спецтемі DT.UA "Вибори-2019".

Раніше Конституційний суд уже скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ 26 лютого.

28 лютого президент Петро Порошенко направив до Ради як невідкладний законопроект про введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Крім президентського, в парламенті зареєстровані ще п'ять депутатських законопроектів.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка". "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу". Їх інтереси в суді представляв депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі