Неочікувано для всіх, на першій сходинці опинився депутат Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області Олександр Заболотний. Згідно з реєстром юридичних осіб, він є засновником 151 компанії, про які згадав лише в уточненій декларації за минулий рік. У попередні роки він "забував" згадати 150 з них.
"Але за це "забудькуватому" депутатові нічого не буде - загальна сума його внесків до статутних капіталів складає лише близько 33 тисяч, а відповідальність за недостовірне декларування настає лише після 85", - зазначають журналісти.
На другому місці - депутат Київської міської ради Ігор Баленко, який є бенефіціаром 117 компаній (21 зареєстрована в офшорних зонах). Після анексії Криму Росією в 2014 році посадовець перереєстрував там за російським законодавством чотири компанії і додатково заснував дві нові.
Третю сходинку поділили між собою народний депутат Вадим Новинський (Опозиційний блок) і президент України Петро Порошенко. Обидва мають по 102 компанії, Новинський володіє 34 фірмами, зареєстрованими в офшорних юрисдикціях на Кіпрі, Британських Віргінських островах та острові Джерсі, а Порошенко - двома офшорами на Кіпрі и одним на Віргінах.
На четвертому місці опинився народний депутат Максим Єфімов (Блок Петра Порошенка). У декларації за 2017 рік він вказав 71 компанію (23 офшорних). У минулому ж році він задекларувати 14 фірм зі структури корпорації "Вітряні парки України" та п'ять компаній, перереєстрованих на анексованому півострові.
При цьому 14 ТОВ у цьому році вже опинились у декларації Єфімова, а бізнес на окупованій території був переписаний на його довірену особу Сергія Московського. У грудні минулого року саме він став бенефіціаром британської компанії "FINEROAD BUSINESS LLP", яка через українську "Амадеус Ко" володіє конгресно-виставковим центром "Парковий" у Києві.
На п'ятій сходинці опинився народний депутат Олександр Герега (співзасновник партії "За конкретні справи"). Разом із дружиною Галиною він володіє 61 компанією (вісім кіпрських і британських офшорів). За даними журналістів, будівельні гіпермаркети "Епіцентр", що належать Герегам, досі працюють в анексованому Криму під назвою "Новацентр".
Загалом українські чиновники та члени їх сімей виявилися власниками 18 тисяч 547 компаній, 270 із яких зареєстровані в офшорних юрисдикціях.
Зазначимо, Петро Порошенко задекларував за 2017 рік 16,3 мільйонів гривень доходів. Зокрема, 336 тисяч гривень склала його заробітна плата, а 15,8 мільйонів - відсотки за депозитами. Сума коштів на банківських рахунках Порошенка за рік зменшилася на 430 тисяч доларів.
Як повідомлялося, за кілька днів до публікації архіву Panama Papers ("Панамських документів") кіпрські юристи президента просили адміністраторів юридичної фірми Mossack Fonseca внести термінові зміни до документів офшорної компанії Порошенка та вивести його з власників. Такі дані у своєму розслідуванні навела журналістка "Слідства.Інфо" Анна Бабінець.
Нагадаємо, 3 квітня 2016 року німецьке видання Süddeutsche Zeitung спільно з Центром по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP) та Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) опублікувало великий матеріал, в якому йшлося про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.
Зокрема, в матеріалах ICIJ, йдеться про те, що президент України Петро Порошенко для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створив три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для нібито передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.