"Ще одні зміни до Конституції на яких я наголошую. Найближчим часом мною буде передано до Верховної Ради проект змін до Конституції – поправку, яка закріпить дві наших стратегічних цілі тісно пов'язані одна з одною", - сказав президент під час урочистих заходів з нагоди Дня Конституції України.
Глава держави повідомив, що готуючи цю ініціативу, він виходив з трьох надзвичайно важливих міркувань.
"По-перше, європейська та євроатлантична інтеграція чітко відповідають національним інтересам України. По-друге, орієнтація на Євросоюз та Північноатлантичний Альянс підтримуються абсолютною більшістю громадян, про що переконливо свідчить динаміка громадської думки. Але при цьому, по-третє, існує очевидна загроза ревізії європейської та євроатлантичної стратегії під впливом різних зовнішніх та внутрішніх обставин. І походить вона не лише від тих сил, які заслужили собі репутацію п'ятої колони", - сказав Петро Порошенко.
За його словами, "серед політиків дедалі більше стає охочих поставити під сумнів наш чітко вивірений європейський курс, і нам вже окремі безвідповідальні політикани малюють необхідність повернення на Схід".
"Щоб ніхто і не думав петляти, впевнений, що це має бути прямим текстом зафіксовано у Конституції", - додавши, що існує можливість зібрати триста голосів за це рішення у нинішньому складі Верховної Ради.
Зазначимо, що заступник державного секретаря США Джон Салліван заявив, що США мають намір підняти українське питання на саміті НАТО і незадоволені постійним угорським блокуванням співробітництва України з Альянсом.
Нагадаємо, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не буде підтримувати відносини між Україною та НАТО, поки Українська держава не виконає рекомендації Венеціанської комісії в частині закону "Про освіту".
При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО.Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.