Зокрема закон також надає можливості військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров'я до військової служби, продовжувати службу.
"Бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби таких військовослужбовців, не зважаючи на їх фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують фізичних навантажень", - зазначається у повідомленні прес-служби президента.
Відповідно до прийнятих змін, з 23 до 30 років буде підвищено вік прийому громадян в якості курсантів вищих військових навчальних закладів, що дозволить учасникам АТО та операції об'єднаних сил вступати на навчання та продовжувати військову службу у вищому званні офіцерів. До 60 років підвищать граничний вік перебування в запасі військовозобов'язаних-жінок, як і чоловіків, що забезпечить гендерну рівність та збільшить мобілізаційний ресурс. В особливий період військову службу за новим контрактом можна буде продовжувати на строк від 1 до 10 років, що сприятиме збільшенню кількості громадян, бажаючих проходити військову службу за короткотривалим контрактом. Водночас військовослужбовці отримають можливість звільнитись чи укласти новий контракт, дія контрактів яких примусово продовжена після закінчення його строку в особливий період, та військовослужбовцям, які уклали контракт до закінчення особливого періоду і оголошення демобілізації.
Нагадаємо, що закон №6052 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби" був схвалений депутатами 5 квітня.