"8 лютого парламент прийняв закон, який дозволяє призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули чи померли унаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, отриманих під час Революції гідності. Практично одразу після його надходження, я підписую цей закон", - наголосив гарант, підписуючи документ на відкритті виставки "Переведи мене через Майдан".
На думку Порошенка, ухвалення й підписання закону свідчить про "той пріоритет, який має в українській владі вшанування пам'яті учасників Революції гідності".
Також наголошується на тому, що цей закон зрівняє у соціальних правах членів сімей загиблих учасників Революції гідності та учасників бойових дій на сході України.
Відповідно до положень закону "Про внесення зміни до статті 115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення дострокової пенсії за віком осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності", право на призначення дострокових пенсії за віком мають дружини та чоловіки загиблих, якщо вони не взяли повторний шлюб, діти, які стали інвалідами до досягнення повноліття, і батьки. Так, чоловіки зможуть піти на пенсію у 55 років при страховому стажі в 25 років, а жінки - у 50 років за наявності страхового стажу в 20 років.
У жовтні минулого року Верховна Рада розширила соціальні гарантії для членів сімей осіб, які загинули внаслідок поранення, каліцтва, контузії або інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі в Революції гідності (під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію й проти режиму екс-президента-втікача Віктора Януковича).
Уряд України неодноразово виділяв допомогу сім'ям героїв Небесної сотні. Зокрема, у цьому році одноразова допомога складатиме 121 тисячу гривень для сімей загиблих і 60 тисяч гривень для важкопоранених на Майдані.