Україна на сьогоднішній день виконала лише 15% положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, повідомив президент Петро Порошенко.
"Угода про асоціацію, яка вступила в дію 1 вересня, є дорожньою картою наших реформ. І після того, як ми її ратифікували, сьогодні це - є завдання", - наголосив президент на зустрічі з активістами Революції гідності та учасниками АТО у Дніпрі.
Він зауважив: "Не потрібно питати: чи приймуть, чи не приймуть Україну? Україна має право на членство у Євросоюзі. Єдине, що ми повинні відповідати критеріям і це вже залежить тільки від нас".
Він повідомив, що днями візьме участь у Саміті Східного партнерства та привітав ухвалені у середу рекомендації Європарламенту щодо створення моделі "Східне партнерство плюс" для тих країн, які продемонстрували найбільш ефективну імплементацію Угоди про асоціацію.
Порошенко нагадав, що ще влітку на Саміті Україна-ЄС запропонував лідерам ЄС ініціативу щодо поступової секторальної інтеграції України. "Це інтеграція до Енергосоюзу ЄС та приєднання до Спільного цифрового ринку", - сказав він.
"Ще одна дуже амбітна ціль. Ми зробимо все, щоб Україна швидше повернулася в Європу і тому запропонували ще один формат наших відносин - підписання асоціації з Шенгенською зоною, тобто поглиблення безвізу. Ще одна позиція – це орієнтир на Митний союз Євросоюзу, щоб не було ніяких митних перевірок і створили єдиний митний простір з Євросоюзом", - підкреслив Порошенко.
За його словами, яскравим доказом того, що Угода діє є те, що за десять місяців поточного року наш експорт до Євросоюзу зріс на 30%. Частка Європейського Союзу у зовнішній торгівлі України досягла майже 43%, стрімко наближаючись до 50%.
29 серпня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про те, що не згоден з твердженням, що Україна вже майже є членом ЄС і НАТО. "Нещодавно мій друг Порошенко сказав: дивіться, Україна - це майже ЄС і НАТО. Однак на даний момент її немає ні там, ні там, і важливо це розуміти", - заявив Юнкер.