Ключові заяви Порошенка на саміті YES: про нові санкції, внутрішнього ворога і загрозу альтернативної Європи

Відео
Поділитися
Ключові заяви Порошенка на саміті YES: про нові санкції, внутрішнього ворога і загрозу альтернативної Європи Порошенко виступив на відкритті саміту YES © yes-ukraine.org
Український президент закликав запровадити нові санкції, відмовлявся торгувати Кримом і лякав появою альтернативної Європи.

Порошенко виступив на відкритті саміту YES
Порошенко виступив на відкритті саміту YES

Про момент істини для Європи

Відкриваючи саміт YES у Києві, президент України Петро Порошенко почав із застережень, що найближчі місяці стануть для Заходу "моментом істини". Оскільки у ключових країнах Європи наближаються вибори. А Росія не покидає спроб втручатися у них і впливати на думки виборців.

"Сотні мільйонів доларів течуть на Захід в підтримку національного егоїзму і втоми від інтеграційних тенденцій, ненависті і нетерпимості. Як наслідок - виникла загроза побудови "альтернативної" Європи, заснованої на егоїзмі, популізмі і цинізмі", - сказав Порошенко. "Із виборами в ключових євростолицях можлива поява абсолютно нової Європи. Наступні місяці стануть для Заходу справжнім моментом істини", - заявив він.

Порошенко додав, що це тривожить Україну, оскільки їй, як ніколи, потрібна єдність і підтримка Заходу в умовах війни, яка триває вже 2,5 роки.

"2,5 року ми ведемо боротьбу проти російської агресії, її назва дуже проста, це не громадянська війна, не конфлікт в Україні, не щось інше, це просто агресія РФ проти суверенної і незалежної, вільної і демократичної України. І ми повинні використовувати тільки це слово", - сказав він.

Про виконання мінських угод

Він наголосив, що що без виконання РФ своїх зобов'язань у сфері безпеки на Донбасі, Україна не зробить ані кроку вперед.

Порошенко наголосив, що Україна, в супереч обвинуваченням Росії, виконує свої зобов'язання за Мінськими угодами. Вона ухвалила в першому читанні закон про особливості самоврядування в ОРДЛО, чітко перелічила, які райони Донбасу отримають особливий статус, в першому читанні затвердила закон про амністію тощо. В цей час Росія, за його словами, не зробила абсолютно нічого. Вона навіть порушує те перемир'я, яке сама ж проголосила кілька днів тому.

Також Порошенко висловив переконання, що війну в Донбасі можна швидко закінчити, якщо Київ отримає під контроль українські кордони. Оскільки так російська армія і зброя не зможуть потрапити на українську територію.

Про звільнення Жемчугова

Президент також поділився з присутніми новиною, що 17 вересня з полону проросійських бойовиків так званої "ЛНР" повернеться тяжкопоранений українець Володимир Жемчугов, який потрапив у полон "ЛНР" в кінці вересня минулого року. Він отримав важкі поранення, підірвавшись на розтяжці в зоні бойових дій в Донбасі.

Читайте також: Порошенко подякував ЄС за продовження санкцій проти Росії

Про Крим

В питанні Криму, український президент висловив здивування заявам у Росії, що нібито "кримське питання закрите".

"Воно насправді і не відкривалося. Крим був і є законною територією України", - сказав Порошенко.

Він наголосив, що Україна не піде на жодні поступки в питанні анексії Криму тільки для того, щоб добитися дозволу ситуації в Донбасі. Тим часом, російська окупаційна влада на півострові шукає міфічних "українських диверсантів", тому що не може забезпечити мешканцям півострова нормальний соціальний рівень життя. І тому вона шукає "ворогів", переслідуючи проукраїнських активістів і кримських татар.

"Випадок з Ільмі Умеровим продемонстрував кримінальну і цинічну сутність політики Кремля щодо проукраїнських активістів в окупованому Криму", - сказав глава держави.

Тому, за його словами, Україна розраховує, що в ході Генеральної асамблеї ООН буде прийнята резолюція щодо порушення прав людини на захопленому Росією Кримському півострові. При цьому Порошенко розкритикував російські вибори на окупованій українській території.

"Ті, кого оберуть в російську Думу в Криму, насправді купують членський квиток в санкційний клуб. Ласкаво просимо в санкційний клуб", - зазначив він, підкресливши, що відповідальність за російську агресію повинні нести не окремі особи, а весь режим.

Про нові санкції

Також він закликав запровадити нові секторальні санкції проти Росії, адже агресор розуміє лише таку мову.

"Це єдиний спосіб утримати Путіна за столом переговорів. Якщо санкції будуть пом'якшуватися, чи Росія виведе свої війська з Донбасу? Чи вона буде співпрацювати з ОБСЄ, чи випустить політв'язнів?" - пояснив український президент.

Крім того, він закликав відновити дію поправки Джексона-Веніка, яку США запровадили в 1974 року для тиску на країни з неринковою економікою і відсутністю поваги до прав людини, таких як СРСР. Вона суттєво обмежувала фінансові і торговельні зв'язки між країнами.

Про корупцію

Окрім війни проти зовнішнього агресора, за словами Порошенка, Україна сьогодні бореться з внутрішнім ворогом – корупцією. За його словами, цей процес буде тривалим. При цьому, на його думку, в Україні повинна з'явитися нова культура відносин між громадянами і владою.

"Я не беруся арештовувати і засуджувати, але треба створити систему нульової терпимості. Це нова культура відносин між державою і народом, - сказав Порошенко.

Він перелічив певні антикорупційні успіхи України, серед яких назвав запровадження прозорої системи держзакупівель і реформу поліції. Однак, за його словами, потрібно ще реформувати систему юстиції для того, щоб антикорупційні зусилля не були марними.

Читайте також: У Криму набирають співробітників для доставки посилок через "ДНР" на материкову Україну

Про відносини з США

Також на саміті YES Порошенко наголошував на тому, як США підтримують Україну. На питання присутніх журналістів, чи зміниться ця підтримка після виборів у листопаді, український президент відповів, що сподівається переконати обох кандидатів в президенти США зберегти нинішні відносини з Україною.

"В Нью-Йорку я збираюся зустрітися з обома кандидатами в президенти США. Один з них - кандидат від демократів Гіларі Клінтон - вже підтвердила згоду на зустріч у Нью-Йорку. Ми ще чекаємо такого ж підтвердження від Дональда Трампа. Але я впевнений, що в мене є достатньо аргументів, щоб переконати їх обох підтримувати Україну", - запевнив Порошенко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі