Порошенко, Меркель і Олланд обговорили припинення вогню в Донбасі і звільнення заручників

Поділитися
Порошенко, Меркель і Олланд обговорили припинення вогню в Донбасі і звільнення заручників Порошенко, Меркель і Олланд обговорили ситуацію у Донбасі © worldpress.com.ua
Порошенко особливо відзначив необхідність домогтися звільнення всіх заручників, чисельність яких на сьогоднішній день перевищує 600 осіб.

Президент України Петро Порошенко в неділю провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом, повідомляє прес-служба глави держави.

"Співрозмовники обговорили ситуацію в Донбасі. Вони відзначили, що, незважаючи на зменшення кількості обстрілу з часу оголошення режиму припинення вогню 9 грудня, поки не сталося відведення військ та важкого озброєння від лінії розмежування, закриття кордону та звільнення заручників, відповідно до зобов'язань сторін, закріпленими в Мінських домовленостях", - йдеться в повідомленні.

При цьому, президент України особливо наголосив на необхідності домогтися звільнення всіх заручників, чисельність яких на сьогоднішній день перевищує 600 осіб.

Порошенко, Меркель і Олланд погодилися, що тристороння контактна група повинна якомога швидше зустрітися для прийняття заходів щодо подальшого втілення всіх пунктів Мінських домовленостей, які є шляхом до деескалації конфлікту, а також для вирішення гуманітарних проблем у Донбасі.

"Президент України повідомив, що в найближчі дні українська влада направить для постраждалих регіонів гуманітарну допомогу з продовольством і ліками. Механізм тристоронньої контактної групи, а також співробітництво з міжнародними організаціями необхідні для його доставки і належного поширення", - відзначили в прес-службі Порошенко.

Також співрозмовники обговорили можливості збільшення макрофінансової допомоги для України як через механізм міжнародних фінансових організацій, так і на двосторонньому рівні.

Президенти України і Франції, а також федеральний канцлер Німеччини висловилися за доцільність продовження діалогу в нормандському форматі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі