Поразка в Лимані та проблеми мобілізації змінили інформаційний простір в РФ – ISW

Поділитися
Поразка в Лимані та проблеми мобілізації змінили інформаційний простір в РФ – ISW © Фото з відкритих джерел
Якщо раніше на російському телебаченні будо перебільшення успіхів армії на фронті, то зараз активно обговорюють невдачі.

Російський інформаційний простір зазнав трансформацій після поразки росіян у Лимані на фоні проведення часткової мобілізації. На російському телебаченні активно обговорюють невдачі на фронті, називаючи винними в цьому військове керівництво, яке невчасно прислало підмогу. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 2 жовтня.

Експерти зауважили, що тепер проблеми фронту активно обговорюють в інформаційному просторі РФ, а подекуди на цензурованому російському телебаченні навіть критикують рішення Владіміра Путіна «анексувати чотири українські області перед тим, як захистити їхні адміністративні кордони чи навіть лінію фронту», та сумнівалися у здатності Росії коли-небудь повністю окупувати ці території.

«Російський інформаційний простір суттєво відхилився від наративів Кремля та Міністерства оборони (МО) Росії про те, що ситуація загалом під контролем. Нинішній натиск критики та повідомлення оперативних військових подробиць кремлівськими пропагандистами став нагадувати дискурс блогерів минулого тижня», – сказано у звіті ISW.

Це, на думку експертів, суттєво відрізняється від подачі інформації, яка була раніше і фактично полягала в перебільшенні успіхів Росії в Україні.

«Оголошення Кремлем часткової мобілізації відкрило широку російську громадськість перед наслідками поразки під Харковом, а потім під Лиманом, зруйнувавши спроби Кремля зобразити війну як обмежену та загалом успішну. Поразка Росії під Лиманом спричинила навіть більше плутанини та негативу в російському інформаційному просторі, ніж відхід росіян з Києва, острова Зміїний чи навіть Харкова. Вплив Лимана, ймовірно, більший, оскільки росіяни зараз бояться бути мобілізованими для вирішення проблем на полі бою», – вважають експерти.

Нагадаємо, у минулому своєму звіті ISW зазначав, що заклики до застосування ядерної зброї проти України, які останнім часом доволі часто лунають в російському інформаційному просторі, покликані справити враження на самих росіян. Російська армія не здатна пережити ядерного удару.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі