Прикладами для наслідування "несподіваного лідера президентської гонки" в Україні Володимира Зеленського є бразильський популістський президент Жаїр Болсонару і президент Франції Еммануель Макрон, вважає агентство Bloomberg. На думку коміка, їх спільною рисою є те, що він теж "зухвалий новачок в політиці.
Приклад Болсонару надихає Зеленського в його спробах терміново сформувати команду, якій, можливо, доведеться керувати 42-мільйонною країною.
"Я не знаю, якою мірою це можна зробити в Україні, але я думаю, що це грандіозна ідея", - сказав Зеленський на брифінгу в Києві про кадрову політику бразильського президента, який набирає фахівців-технократів в свій уряд.
"Це правильний хід - залучати різноманітних професійних менеджерів, зокрема з США, до влади. Це дає людям надію. Для мене це дуже яскрава ілюстрація", - цитує його Bloomberg.
Зеленський орієнтується на електорат, налаштований проти істеблішменту, як популісти, які масово з'явилися в інших країнах Європи та за її межами. Він прагне привернути увагу українців, які розчаровані тим, що через п'ять років після другої за десятиліття проєвропейської революції, владі так і не вдалося приборкати нестримну корупцію.
Як і Макрон, Зеленський прагне перетворити свою швидку популярність на створення більш широкої політичної бази, плануючи організувати свою партію до парламентських виборів наприкінці цього року. Крім виборчої тактики, він сказав, що наймолодший президент Франції - той, з ким він поділяє "спільне мислення".
Згідно з нещодавнім опитуванням "Центру Разумкова", найбільшу підтримку серед кандидатів на президентську посаду має Володимир Зеленський − 19% підтримки, далі йдуть Петро Порошенко з 16,8% і Юлія Тимошенко з 13,8% голосів.