"Газпром", програвши Україні в Стокгольмському арбітражі, знизив на 20 відсотків тиск у газопроводах на своєму боці системи, щоб дискредитувати Україну. Щоб зруйнувати цей сценарій - достатньо на кілька днів зменшити в оселях температуру на один градус", - написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.
Він зазначив, що особисто також приєднується до цієї ініціативи та просить громадян на декілька днів прикрутити опалення лише на один градус, або максимально уникати втрат тепла в будинках.
У свою чергу Володимир Гройсман також зазначив, що для уникнення негативних наслідків цієї ситуації, потрібно на декілька днів введені заходи з обмеження споживання газу.
"Щоб уникнути Перед керівництвом НАК "Нафтогаз" мною поставлено завдання максимально швидко врегулювати проблему. Прошу владу на місцях постійно контролювати ситуацію і оперативно реагувати, якщо людям потрібна буде будь-яка ваша допомога", - додав глава уряду.
Нагадаємо, "Нафтогаз Україна" закликав українців економити газ через припинення постачань російського газу – зменшити температуру в приміщеннях, говориться у зверненні НАКу.
У свою чергу Міненерговугілля ввело обмеження споживання газу через дисбаланс в 15-20 млн куб. м на добу. Зокрема передбачено перехід генеруючи компаній із газу на мазут, а також прийнято рішення повністю зупинити навчання в дитячих садках, школах і вищих навчальних закладах до 6 березня.
Раніше повідомлялося, що з початку року ВАТ "Газпром" продовжує ігнорувати технічні зобов'язання за контрактом на транзит газу з НАК "Нафтогаз України" щодо дотримання тисків газу в магістральних газопроводах на вхідних точках, що знаходяться на російсько-українському кордоні.
Радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Білявський заявив, що "Газпром" продовжує порушувати технічні умови договору про транзит газу через Україну.
Також повідомлялось, що "Нафтогаз" має намір терміново закупити газ в Європі для підтримки транзиту газу і внутрішніх потреб. НАК змушена додатково імпортувати газ через невиконання "Газпромом" зобов'язань за контрактом купівлі-продажу газу.
Детальніше про проблеми газових поставок через Україну читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "Зекономили?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".