Понад вісімдесят самовисуванців вказали приналежність до структур із назвою "слуга народу" – ZN.UA

06 липня, 2019, 05:25 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Креативили як могли: є і "Зе! Слуга народу", і "СЛУГА НАРОДУ – ЗЕ!", чи "ДЕПУТАТ – СЛУГА НАРОДУ".

Понад вісімдесят самовисуванців вказали приналежність до структур із назвою "слуга народу" – ZN.UA
© sluganarodu.ua

Аналізуючи повний список кандидатів у депутати по мажоритарці, ZN.UA отримало передозування "слугами" - понад вісімдесят самовисуванців вказали приналежність до структур із назвою "слуга народу". Креативили як могли: є і "Зе! Слуга народу", і "СЛУГА НАРОДУ – ЗЕ!", чи "ДЕПУТАТ – СЛУГА НАРОДУ". Хіба що "служниць народу" не придумали…
При цьому, із арсеналу сорока чотирьох зареєстрованих юридично "слуг" в політичному протистоянні використали не всі, а лише трохи більше половини.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Таїсія Семенова та Ірина Знась. Так, за їхніми словами, у рідному для президента Зеленського Кривому Розі на окрузі №37, де проживають батьки президента, балотуються п'ять самовисуванців, які вказали приналежність до організацій із назвою "Слуга народу". Окрім назви, нічого спільного із президентською партією вони не мають, при цьому спостерігається певна пов'язаність структур між собою. Одразу два представники "Громадського руху "СЛУГА НАРОДУ" балотуються у народні депутати - 25-річний житель Дніпра Антон Кравченко і приватний підприємець Валентин Грижук. Співзасновником цього руху є колишній кандидат до Нікопольської міської ради за списками партії "Блок Петра Порошенка" Євген Баладжаєв.

"Примітно, що авторкою передвиборчої програми Грижука на сайті ЦВК зазначена така собі tovkun.av. За округом №37 висувається Альона Вікторівна Товкун - тобто Товкун А.В. В її програмі вказані такі ж ініціали. Сама Товкун є керівницею і власницею "Приватного підприємства ЗЕ! Слуга Народа", від якої балотуються Приходько П.О. (округ №37) та Агапов Д.О. (округ №26). Враховуючи, що авторкою обох програм виступає та сама людина, очевидно, організації пов'язані між собою та, вірогідно, координуються одним і тим самим центром, - зазначають оглядачі. - У кіровоградському окрузі балотується і Рябовол Олександр - представник Громадської Організації "СЛУГА ДЛЯ НАРОДУ". Від цього ГО також висунулися Хобенко О.О. (округ №75, Запорізька обл.), Бестаєв О.П. (округ №38, Дніпропетровська обл.) та Кузьмін В.О. (№74, Запорізька обл.). Усі три перелічені організації були створені у травні та зареєстровані на Дніпропетровщині".

Автори вказують, що керівник проектів (до речі, чомусь улюблена посада фейкових "слуг") ГО "БФ "СЛУГА НАРОДУ" Вишневецький Р.В висувається у дніпропетровському окрузі №30. Громадську організацію заснували ще у березні цього року в Києві. Також вона була однією із фігуранток судової справи, яку відкрили за поданням партії "Слуга народу". Представники політичної сили вимагали у суді надати підтвердження приналежності кандидатів у депутати до числа членів організації. Керівником та уповноваженою особою ГО з 15 червня є Христофор Віктор Степанович. Людина із таким же прізвищем ім'ям та по-батькові була представником Петра Порошенка на виборах президента України у 2019 році на ТВО №135 в Одесі. Водночас на запитання ZN.UA, чи працював він у складі виборчої комісії на недавніх виборах, Христофор кинув слухавку.

"Найбільше членів ГО "БФ "СЛУГА НАРОДУ" зібралось у Києві - на №214-му окрузі балотується Швакель О.Є., на №217-му Шарак О.М., на №221-му Кошевий О.Д. Потрапив до київської ГО і житель Миколаївщини Валерій Кочмар, який балотується як самовисуванець в окрузі №127 у Миколаєві, в окрузі №103 в Кіровоградській області членом організації назвав себе Коваленко С.П., - йдеться у статті. - Фейкові "слуги" є доволі активними у Полтавській області. Керівниця приватного підприємства СЛУГА-НАРОДА" 21-річна Тетяна Алексієнко балотується у окрузі №146, м.Кременчук. Їй складає конкуренцію Віталій Дедюрін - керівник приватного підприємства "СЛУГА НАРОДА". Ба більше, на цьому ж окрузі висувається директор приватного підприємства "СЛУГА НАРОДА!" Кирило Кузьмін. Цих трьох людей об'єднує не тільки спільний виборчий округ, а і дата створення їхніх організацій - 6 червня 2019 року. Місцеве видання "Кременчуцька газета" пов'язує усіх трьох кандидатів із чинним народним депутатом від "Блоку Петра Порошенка" Юрієм Шаповаловим. Сам Шаповалов також балотується у народні депутати. За тим самим округом №146. Цікаво, що племінник Шаповалова Олексій Мовчан балотується від справжньої "Слуги Народу" виборчому окрузі №150 (Горішні Плавні, частина Автозаводського району Кременчука). Мовчан брав участь у проекті "Нові лідери", який виходить на каналі ICTV з медіа холдингу StarLightMedia Віктора Пінчука".

Якщо ви не втомилися, продовжимо список. На виборчому окрузі №90 у Білій Церкві балотується керівник ТОВ "СЛУГА НАРОДУ Біла Церква" Ярослав Вікторович Яременко. Як вказує ЧЕСНО, у 2015 році він балотувався у Київську обласну раду за списками "Блоку Петра Порошенка". Його організація заснована 14 червня. У цей день в Україні з'явилися ще дві "слуги народу" - ТОВ "ЗЕ КОМАНДА" і ТОВ "ПП"СЛУГА НАРОДУ". Засновник останнього - Станіслав Погуляй - балотується у народні депутати по округу №25 Дніпропетровської області. Загалом в окрузі, крім Погуляя, є п'ять кандидатів у народні депутати, які у вихідних даних вказали ТОВ із назвою "Слуга народу". Зокрема, ТОВ "СЛУГА НАРОДУ - ЗЕ!" було створене 18 червня в Дніпрі. Його засновник та бенефіціар Станіслав Олександрович Попека. Людина з таким ім'ям на громадських засадах була помічником народного депутата із фракції "Блок Петра Порошенка" Максима Курячого. Водночас і Олександр Попека, і Максим Курячий є самовисуванцями в окрузі №25.

Крім того, 14 червня було створено ТОВ "ЗЕ КОМАНДА", директор якого Акімов О.І. висувається в окрузі №36 на Дніпропетровщині. Як йдеться в описі кандидата на сайті ЦВК, Акімов є провідним фахівцем служби рухомого складу, філія ВТП "Павлоградвантажтранс", ПрАТ "ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ", яке входить до групи підприємств олігарха Ріната Ахметова. В цей день було також зареєстровано ТОВ "СЛУГА НАРОДУ 1", представник якої Косоног Д.В. складає конкуренцію Акімову на окрузі №36. Косоног стверджує, що є членом політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК - ПАРТІЯ МИРУ ТА РОЗВИТКУ", ахметівського крила раніше єдиного "Опоблоку".

"Затесались серед "слуг" і дві "благодійні" організації - БО "БФ "СЛУГА НАРОДУ" і БО "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "СЛУГА НАРОДУ". Представники першої балотуються у трьох областях: Гладишев М.С., округ №80, Запорізька; Маланін О.Ю., округ №137, Одеська, Горобець Д.І., округ №95, Київська. Кандидати виконують функцію двійників - представники партії "Слуга Народу" у виборчому бюлетені будуть розміщені після "благодійників". Одразу три заступника директора БО "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "СЛУГА НАРОДУ" балотуються у народні депутати України: Пилюхно О.І., №198, Сміла; Помогайбог Б.В., №221, м.Київ; Степаненко В.В., №213, м.Київ. Керівником організації є Вадим Засядкін. За даними видання "ОРД", підприємства Засядкіна належать до сфери впливу голови Адміністрації президента Віктора Ющенка та ексгубернатора Закарпаття, чинного народного депутата Віктора Балоги, - продовжують журналісти. - Для використання технології двійників в Одесі 18 червня створили ТОВ "СЛУГА НАРОДУ-ЗЕ". Його засновник Васильковський Василь Миколайович є кандидатом-самовисуванцем у окрузі №139 (місто Южне, Одеська область). Він уже був депутатом Верховної Ради четвертого скликання, куди потрапив за списком партії "За ЄдУ!", а також пробував свої сили як мажоритарщик на виборах 2014-го. Кандидат від пропрезидентської партії "Слуга народу" Васильковський Ігор Ігорович у бюлетені буде розташований пунктом нижче, аніж засновник мімікрічного ТОВ".

До речі, в цей же день, 18 червня, у Києві утворили ТОВ "ДЕПУТАТ - СЛУГА НАРОДУ". Заступник директора цієї організації "слуг" Анциферов Дмитро Юрійович проживає в Умані, Черкаська область, а висувається за округом №133 міста Одеса.

Ще одне ПП "СЛУГА НАРОДУ" ЗЕ! ДЕПУТАТ" на тиждень раніше в Одесі заснував Микитась Максим Вікторович, якого аналітична система YouControl асоціює з однойменним народним депутатом, членом групи "Воля народу". Зокрема серед пов'язаних із ним підприємств система вказує корпорацію "Укрбуд", яку раніше очолював Микитась-депутат. Серед кандидатів у народні обранці місцем роботи у ПП "СЛУГА НАРОДУ" ЗЕ! ДЕПУТАТ" вказав самовисуванець в окрузі № 207 Чернігівської області Дмитро Вікторович Кошовий. Цікаво, що брата Євгена Кошового, відомого як "Лисий із "Кварталу 95", теж звати Дмитро, проте він на 13 років старший за справжнього Кошового.

Що ж стосується депутата Максима Микитася, то він балотується в сусідньому окрузі №206 , де окрім його повного тезки (Микитась Максим Вікторович), є ще два члени ГО "ПП "СЛУГА НАРОДУ", які окрім всього називають себе членами політичної партії "Слуга Народу"; та безпартійний засновник громадської організації "Слуга Народу Чернігівщини" Олег Скварський. Раніше чоловік був головою чернігівського міського осередку "Соціалістичної партії України", згодом - членом "Радикальної партії Олега Ляшка", а 2015-го року балотувався на посаду міського голови Бобровиці від партії "Наш край".

Отож, ще докладніше про клонування "слуг народу" читайте в статті Таїсії Семенової та Ірини Знась "КЛОНдайк "Слуги Народу"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

По матерiалам: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК