Понад сто експертів закликали уряди країн зупинити Північний потік-2 аби Кремль не зміг погіршити нацбезпеку України

Поділитися
Понад сто експертів закликали уряди країн зупинити Північний потік-2 аби Кремль не зміг погіршити нацбезпеку України © gazeta.ru
Експерти наголошують, що угода, яка підписується росіянами, коштує не дорожче паперу, на якому вона написана.

Понад сто чинних та колишніх дипломатів, військових та розвідників, а також експертів з країн по обидві сторони Атлантики підписали відкритого листа зі зверненням зупинити будівництво газопроводу “Північний потік-2” заради трансатлантичної безпеки. Текст відкритого листа опублікували журнал Newsweek та президент Центру глобальних досліджень "Стратегія XXI" Михайло Гончар у своєму Facebook.

"Північний потік 2" суперечить заявленим Євросоюзом цілям енергетичної безпеки. Експерти нагадали, що Кремль не зможе погіршити національну безпеку України, якщо зупинити "Північний потік-2". 

“За останнє десятиліття влада Російської Федерації здійснила злочинну діяльність, спрямовану на порушення ліберально-демократичних норм у Європі та Північній Америці. У світлі останньої злочинної дії, яка, на нашу думку, могла бути здійснена або санкціонована Кремлем (отруєння Навального), ми закликаємо Європейську Комісію та уряди всіх держав-членів Європейського Союзу, а також США, Канади, Норвегії, Великої Британії, України, Грузії та Молдови негайно вжити заходів щодо зупинки трубопроводу "Північний потік-2", який підтримується Кремлем”, - йдеться у відкритому листі. 

Підписанти наголосили, що "Північний потік-2" не є європейським проєктом, та що сам газопровід, який на 100% належить контрольованому Кремлем "Газпрому", суперечить інтересам Європи. 

“Запропонований ним проєкт викликав осуд з боку переважної більшості урядів трансатлантичної спільноти протягом шести років з моменту його першого анонсування у 2015 році”, - йдеться у листі.

У листі нагадали, що Європарламент продовжує відверто закликати скасувати проєкт. 

“Це тому, що політики, представники сектору національної безпеки та експерти по обидва боки Атлантики визнають, що він спрямований на підрив економічної та стратегічної безпеки України одночасно з тим, що Росія веде гібридну війну, спрямовану на дестабілізацію цієї держави”, - наголошується у відкритому листі. 

Група експертів підкреслила, що якщо "Північний потік-2" запрацює, це забезпечить Кремлю технічну можливість припинити або значно зменшити транзит газу через українську газотранспортну систему, завдаючи шкоди українській економіці й одночасно знімаючи важіль стримування від подальшої російської агресії. 

“Для тих, хто вважає, що Україна захищена нещодавньою угодою з "Газпромом", яка гарантує транзит газу на найближчі 5 років, ми відповідаємо - угода, яка підписується росіянами, коштує не дорожче паперу, на якому вона написана. Тільки позбавлення Кремля технічної можливості обійти Україну забезпечить становище, коли Москва не зможе застосовувати енергетичну зброю для погіршення національної безпеки України”, - продовжують підписанти. 

"Північний потік 2" суперечить заявленим Європейським Союзом цілям енергетичної безпеки. Група експертів нагадала, що концепція політики Європейського енергетичного союзу 2015 року закликає зосередити увагу на диверсифікації енергетичної інфраструктури, що передбачає відступ від нинішньої надмірної залежності від домінуючих з Росії маршрутів. "Північний потік-2" спроеєктовано не для того, щоб доставити нові обсяги газу до Німеччини та Західної Європи, як неправдиво стверджують організатори, а з метою простого перенаправлення існуючого транзиту газу в обхід України.

“Москва вже давно розглядає масштабні державні проєкти, такі як "Північний потік-2", як стратегічні канали збагачення олігархів з кола Путіна та експорту стратегічної корупції задля полонення західної еліти”, - йдеться у листі.

Експерти закликаємо уряди трансатлантичної спільноти:

  • використати усі можливі правові та санкційні інструменти задля того, щоб ініційований Кремлем газопровід "Північний потік-2" ніколи не набув чинності;
  • вжити спільних заходів для зменшення обсягів імпорту сирої нафти, яку західні країни закуповують в російських державних компаніях;
  • започаткувати діалог для вироблення нових трансатлантичних політичних норм, спрямованих на унеможливлення високорангованими чиновниками західних країн ставати високооплачуваними провідниками російської злочинної політики після державної служби.

Канцлерка Ангела Меркель констатувала, що Навальний став жертвою злочину, і Кремль має відповісти за це. Меркель допустила зупинку будівництва газогону «Північний потік-2», хоча цей російський проєкт Берлін послідовно захищав від загрози безлічі санкцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі