Понад половина законопроектів Ради – фінансовий популізм

Поділитися
Понад половина законопроектів Ради – фінансовий популізм
Такі дані підтвердили в Міністерстві фінансів.

Половина законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді IX скликання є нереальними до виконання і мають ознаки фінансового популізму, заявляє Комітет виборців України з посиланням на дані Міністерства фінансів України, отримані у відповідь на інформаційний запит.

Так, за період із 29 серпня по 19 листопада 2019 року Міністерстром фінансів України було надано 447 експертних висновків до законопроектів щодо фінансових можливостей їх реалізації. За результатами опрацювання законопроектів 236 із них або 53% було визнано такими, що негативно впливатимуть на дохідну або витратну частину державного бюджету і, відповідно, унеможливлюють їх реалізацію.

"Проблема фінансового популізму, хоч і в меншому машстабі, мала місце і в парламенті попереднього скликання. Так, за даними КВУ в 2016 році негативні висновки Мінфіну отримали 34% законопроектів, у 2017 році – 32%. Однак станом на зараз ця цифра різко стрибнула і складає вже 53%. Як правило, більшість нереалістичних докумнтів реєструють самі народні депутати, які, з одного боку, вимагають підвищення соціальних стандартів, але, з іншого, не обгрунтовують за рахунок чого було б реально здійснити такі виплати. При цьому чинне законодавство зобов'язує депутатів подавати фінансові розрахунки до законопроектів, однак на практиці цю норму майже не виконують або ж вказують відверто нереальні джерела доходів", - пояснив голова КВУ Олексій Кошель.

Серед фінансово нереалістичних документів проект закону №2297 "Про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо щомісячної адресної допомоги" (автори – Н. Королевська, Ю. Солод), №2278 "Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи)" (автори – Г. Третьякова, В. Струневич, О. Арсенюк, С. Гривко, А. Остапенко), №1136 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати" (автор – Д. Шпенов) та ін.

Зазначимо, що в Раді IX скликання в перші три місяці роботи зареєстровано 1 193 законопроекти, що становить 30 законопроектів на одне пленарне засідання.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі