Як мінімум 11 петиції із закликом до США втрутитися у ситуацію в Україні розміщено на сайті Білого дому, більшість з них з'явилися в останні кілька днів.
Петиція з вимогою застосувати санкції до президента Віктора Януковича та членів Кабінету міністрів набрала понад 100 тисяч голосів ще ніч на 30 листопада, коли у центрі Києва був силою розігнано Євромайдан.
З решти зараз лідирує петиція, яка закликає адміністрацію США вжити заходів для зміни нинішньої влади в Україні мирним шляхом. Наразі вона набрала понад 56 тисяч підписів. Дві інші петиції пропонують більш радикальний варіант втручання - військову інтервенцію США. Кожна така петиція набрала понад 7 тисяч голосів.
На сайті було також розміщено петиції з вимогою ввести санкції проти прем'єр-міністра України Миколи Азарова і членів уряду цієї країни, а також окрема петиція із закликом до санкцій проти українських суддів.
Для офіційної реакції США подібним петиціям потрібно набрати 100 тисяч голосів.
Нагадаємо, масові акції прихильників євроінтеграції у Києві та інших регіонах України почалися 21 листопада після оголошення урядом країни про припинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, яке планувалося на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі. Після того, як Угоду не була підписано, протести посилилися. У ніч на 30 листопада представники спецпідрозділу МВС "Беркут" жорстоко розігнали протестувальників в центрі Києва. За даними медиків, постраждали 35 осіб, сім із них досі у лікарні. Представники країн Заходу засудили жорсткі дії правоохоронних органів. !zn
Читайте також:
ЄС може запровадити адресні санкції проти винних у брутальному розгоні Євромайдану
Янукович після Китаю поїде до Росії підписувати "дорожню карту" співпраці
Начальник столичної міліції взяв на себе відповідальність за розгін Євромайдану