Помічник Зеленського вважає можливою модернізацію Мінських угод

Поділитися
Помічник Зеленського вважає можливою модернізацію Мінських угод
"Ми повинні домогтися того, щоб кордон до моменту виборів був під українським контролем", - сказав Єрмак.

Модернізація Мінських угод для забезпечення їх працездатності є можливою і українська сторона буде до цього прагнути, заявив помічник президента Андрій Єрмак в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"П'ять років минуло з підписання Мінських угод. Ми всі говоримо, що це єдина платформа, яка існує, на неї було витрачено дуже багато сил, включаючи всі наші втрати, в першу чергу, людські, щоб так легко від цього відмовитися... Тому я вважаю, що апдейт, модернізація Мінських угод: не зміна, не вихід в жодному разі, а саме модернізація, - може бути", - сказав Єрмак.

Помічник Зеленського при цьому зазначив, що він особисто не підписував би деяких положень "Мінська" і сьогодні можна критикувати кожен рядок цих домовленостей. Але, за його словами, питання передачі Україні контролю над кордоном є єдиним положенням, яке у президента хотіли б відкоригувати.

"Зараз ми повинні домогтися того, щоб кордон до моменту виборів був під українським контролем. Наразі у нас із російською стороною різні позиції з цього питання. Бо для нас це питання принципове, ми й надалі збираємося аргументовано відстоювати нашу позицію", - сказав Єрмак.

За його словами, вибори в Донбасі повинні пройти відповідно до українського законодавства, відповідно без присутності на цих територіях іноземних військових та незаконних збройних формувань.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що українська сторона намагатиметься модернізувати Мінські домовленості, щоб забезпечити можливість проведення місцевих виборів у ОРДЛО після повернення Україні контролю над держкордоном. За його словами, це буде "дуже складно" зробити.

У свою чергу, прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив про те, що модернізацію Мінських домовленостей за бажанням Києва будуть "довго і напружено" аналізувати інші учасники "нормандської четвірки".

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ ще на трьох ділянках, розширення мандату СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Детальніше про результати переговорів у Парижі та їхній вплив на Україну читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі