Президент України Віктор Янукович може будувати відносини із Заходом без огляду на Росію, але на Заході багато хто не вірить у його щирість. Про це колишній міністр закордонних справ Польщі, професор Адам Ротфельд заявив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».Президент України Віктор Янукович може будувати відносини із Заходом без огляду на Росію, але на Заході багато хто не вірить у його щирість. Про це колишній міністр закордонних справ Польщі, професор Адам Ротфельд заявив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».«Знаючи, що у нього хороші відносини з Росією, і ніхто не буде підозрювати його в тому, що він буде розвивати відносини з ЄС проти Москви, він міг дозволити собі говорити з Заходом без огляду на російську сторону. Це - його сильна сторона. Слабка сторона полягає в тому, що на Заході багато хто не вірить у щирість його намірів - проведена політика повинна бути логічною і поєднувати не тільки елементи зовнішньої політики, але й внутрішньої», - сказав Ротфельд.
Європейський політик пояснив свою думку прикладом зі сфери внутрішньої політики, коли «міністром освіти призначено людину, яка зневажливо ставиться до української культури, мови».
«Це як не може не викликати несхвалення у самих українців, так і підриває довіру у зовнішніх відносинах», - підкреслив він.
Окрім того, Ротфельд не зміг дати визначення зовнішньої політики сучасної України.
«Сьогодні дуже рано було б говорити, у чому проявляється нова стратегія українського президента. Є певні сигнали, але наскільки вони будуть підтверджені на практиці, це - відкрите питання. Багато елементів реалізації політики не дозволяють сказати, що саме є головною лінією нового керівництва України», - сказав професор.
За його словами, зовнішня політика попереднього президента Віктора Ющенка, яку європейський політик назвав «непослідовною і нерезультативною», надала Януковичу дуже вигідну позицію.
«Він міг починати з чистого аркуша, він міг сказати, що знову визначає українську політику», - підкреслив Ротфельд.
Адам Ротфельд входив до складу «групи мудреців» Мадлен Олбрайт, яка розробляла рекомендації до нової стратегічної концепції НАТО.