Польський експерт вказав на слабкі місця реформи децентралізації в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Польський експерт вказав на слабкі місця реформи децентралізації в Україні Децентралізація в Україні "кульгає" на обидві ноги
Основні кроки в рамках реформи ще не зроблені, вважає Войцех Місьонг, який реалізовував у Польщі легендарний План Бальцеровича.

 

Створення фінансової системи без визначення конкретних статей фінансування в рамках реформи децентралізації, є безглуздим. А в Україні відбувається саме так, і це є однією з основних проблем реформи децентралізації в Україні.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив Войцех Місьонг, польський експерт, який свого часу реалізовував легендарний План Бальцеровича, створював і запускавший реформу самоврядування в Польщі, і який зараз входить до складу консультативної групи, яка вже півтора року допомагає уряду України втілювати в життя реформу децентралізації.

На його думку, чітке визначення тих обов'язків, які будуть покладатися на місцеву владу, є основою правильної фіскальної децентралізації. "Зараз важко сказати, чи є створена українським урядом модель вдалою, адже чіткого розподілу завдань досі немає", - зазначив Місьонг.

Основні кроки в рамках реформи ще не зроблено - не створена структура органів виконавчої влади в одиницях самоврядування і не розділені завдання, зазначає експерт. "Поки цього не буде, зрозуміти, як запрацює вся система на місцях, неможливо", - сказав Місьонг.

Він також вважає за необхідне створити систему контролю над діяльністю органів самоврядування. "Це дуже важливо та дуже складно насправді. Ефективність подібної системи залежатиме саме від того, який механізм буде покладено в її основу. Перший принцип може бути такий - будь-які рішення органів самоврядування можна скасувати на центральному рівні лише в тому разі, якщо вони суперечать законодавству", - сказав експерт.

Крім того, одним з ключових моментів реформи є гарантії того, що органи місцевого самоврядування отримають свої гроші вчасно і в необхідному обсязі. "Для забезпечення гарантій бажано закріпити законодавчо обсяги фінансування, які повинна отримати влада на місцях, терміни надходження коштів, механізми їхнього розподілу", - упевнений Місьонг.

Він також виступає за те, щоб створити в Україні сильну групу, яка б координувала всю роботу з децентралізації. "У структурі вашого уряду вона має створюватися на стику Міністерства регіонального розвитку та Міністерства фінансів. Жодне із цих міністерств без плідної співпраці з іншим успіхів не досягне. При цьому їм потрібно вчитися втихомирювати свої амбіції та вгамовувати бажання демонструвати свою визначальну роль у здійсненні реформи", - упевнений польський експерт.

Докладніше читайте в інтерв'ю Юлії Самаєвої з Войцехом Місьонгом: "Провести децентралізацію так, щоб були задоволені всі, неможливо. Головне - розпочати" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі