Польща впорається без дружби з Україною та ні до чого не примушуватиме – Пшидач

Поділитися
Польща впорається без дружби з Україною та ні до чого не примушуватиме – Пшидач © Офіс президента
На думку глави президентського бюро, Київ має дбати про підтримку від Варшави, хоча партнерство важливе й для останньої.

На тлі суперечки навколо продовження обмежень на імпорт українського зерна та іншого продовольства в Польщу керівник Бюро президента країни з питань міжнародної політики Марцін Пшидач заявив, що його держава зможе обійтися й без дружби з Україною, якщо остання цього не хотітиме. Однак визнав, що єдність важлива для партнерів на тлі російської агресії, пише PAP з посилання на слова політика в ефірі RMF FМ.

"Україна повинна розуміти, що в інтересах усіх нас не дати себе розділити, тому що від цього виграє тільки Москва. З іншого боку, якщо Україна не хоче дружити з Польщею і не прагне цієї дружби, то, звичайно, ми впораємося. Ми в НАТО, у нас сильна армія, ми в ЄС, у нас держава, яка добре функціонує. Це Україна сьогодні в біді, і вона повинна дбати про те, щоб Польща її підтримала. Якщо ні, то ми нікого ні до чого не примушуватимемо", – сказав Пшидач.

Він зазначив, що на місці української влади шукав би союзників і зміцнював наявні альянси та партнерства з дружніми країнами.

За словами глави президентського бюро, політикам у Варшаві складно "не сприймати дуже критично" слова глави України Володимира Зеленського на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку щодо "перетворення зернової теми на трилер" та "створення сцени для актора з Москви". Водночас, Пшидач проти того, щоб називати напругу у відносинах між Польщею та Україною "конфліктом".

"Це неприйнятна, несправедлива оцінка з українського боку і поведінка, яку важко зрозуміти", – додав він.

Пояснюючи причини "такого ставлення" Києва до Варшави, політик згадав про різні бізнес-питання, внутрішні проблеми та олігархію. Пшидач заявив: "Можливо, у президента Зеленського є всілякі внутрішні економічні умови. Можливо, там є компанії, які можуть по-різному тиснути або очікувати чогось".

Напередодні лідер Польщі Анджей Дуда запевнив, що суперечка щодо постачання зерна на польський ринок є лише фрагментом польсько-українських відносин. Він не вірить, що питання може мати на них значний вплив.

Заборона на постачання українського зерна з боку польської влади призвела до одного з найсерйозніших конфліктів у відносинах Києва та Варшави: на радість Москві вони зриваються в якесь неймовірно круте піке. Про те, чому так відбувається, який вихід пропонує українська влада та чи готовий польський уряд до компромісів, читайте в статті Володимира Кравченка "Україна та Польща: за крок до прірви".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі