Росія погано провела ідентифікацію останків жертв авіакатастрофи під Смоленськом, побоюються в Польщі.Тіла польського президента Леха Качиньського, його дружини, а також інших жертв авіакатастрофи під Смоленськом можуть бути ексгумовані з побоювань, що Росія погано провела ідентифікацію останків і частини людей можуть бути поховані в різних могилах.
За словами адвоката Рафала Рогальського, що представляє інтереси родичів деяких загиблих, польська прокуратура одержала з Росії вкрай заплутані дані розтину.
Зокрема, представлено недостатньо фотографій, кількість людських останків і документів підраховано неправильно, наприклад, в одному випадку неправильно вказано колір очей жертви.
Рогальський відзначив, що можливі неточності в документах про розтин можуть породити питання про те, чи дійсно в могилах Качиньського і його дружини знаходяться їхні тіла. «Я не можу сказати про це з упевненістю, - заявив Рогальський. - Після шести місяців розслідування нічого не визначено».
Труни з останками президентського подружжя та всіх тих, хто загинув в авіакатастрофі, прибули з Росії запечатаними і в Польщі не розкривалися.
Раніше польська преса вже піднімала питання достовірності ідентифікації останків загиблих. Повідомлялося, що в труні Леха Качиньського виявилася рука загиблого в авіакатастрофі генерала. За даними джерел, російські рятувальники не змогли знайти всі фрагменти тіла Леха Качиньського. Для того, щоб приховати це, і не викликати цим фактом міжнародного скандалу, росіяни нібито поклали в труну замість відірваної руки Качиньського кінцівку іншої жертви катастрофи, вважають в оточенні Ярослава Качиньського.
А незадовго до того вдова Пшемислава Госевського, представника партії братів Качиньських «Право і справедливість», який також загинув в авіакатастрофі, зажадала ексгумації останків свого чоловіка, засумнівавшись, що з Росії доставили тіло саме її чоловіка.
Нагадаємо, напередодні Рогальський повідомив, що польська прокуратура в листопаді почала розслідування відносно російських посадових осіб, яких підозрюють у навмисному знищенні уламків літака.
У розпорядженні прокуратури є репортаж одного з польських телеканалів, що підтверджує версію про знищення уламків літака. На кадрах, зроблених журналістами, видно, як за розпорядженням місцевих посадових осіб на місці катастрофи літака розрізаються частини повітряного лайнера.
Рогальський виступив з ініціативою сформувати групу експертів, щоб встановити, які саме елементи корпусу були пошкоджені. Адвокат заявив про необхідність з'ясувати, як втрата може позначитися на слідстві.
За законодавством Польщі за знищення речових доказів у кримінальній справі винному може загрожувати від 3 місяців позбавлення волі до 5 років в'язниці.
Раніше, у кінці вересня, польська сторона піднімала питання про збереження уламків Ту-154. Обурення Варшави викликав той факт, що речові докази авіакатастрофи лежать під відкритим небом на місці аварії і їх ніяк не захищають від шкідливого впливу навколишнього середовища. Окрім того, тоді ж з'ясувалося, що уламки ніким не охороняються і до них може пройти будь-який бажаючий. В інтернеті з'явилося любительське відео, на якому його автор оглядає уламки президентського літака.
У результаті міністр юстиції Польщі Кшиштоф Квятковський закликав Росію передати Варшаві уламки літака Качиньського, проте отримав різку відмову. Як заявило джерело в одному з правоохоронних відомств РФ, Росія до завершення кримінальної справи про авіакатастрофу не зможе передати уламки літака, оскільки вони є речовими доказами і їх передання суперечило б слідчій практиці.
Літак польського президента Леха Качиньського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих: президент Лех Качиньський, його дружина, низку високопоставлених чиновників країни. Польська делегація прямувала до Катині, щоб взяти участь у траурних заходах за загиблими тут у 40-х роках польськими офіцерами.За матеріалами Newsru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку