Польща, Франція і Німеччина запропонували Росії переговори з ЄС про наслідки асоціації з Україною, Грузією та Молдовою

Поділитися
Польща, Франція і Німеччина запропонували Росії переговори з ЄС про наслідки асоціації з Україною, Грузією та Молдовою © @GermanyDiplo
Якщо ж Росія вирішить піти шляхом подальшої агресії проти України, країни "Веймарського трикутника" будуть підтримувати прийняття Євросоюзом нових більш жорстких заходів, у тому числі економічних.

Налагодження прямого діалогу між Україною і Росією є ключовим кроком для деескалації ситуації. Додатковим механізмом могло б стати проведення тристоронніх переговорів ЄС-Росія з Україною, Грузією і Молдовою з приводу наслідків підписання Асоціації. У той же час, якщо РФ вирішить йти шляхом агресії щодо України або інших східноєвропейських країн, Європа повинна буде дати єдину сильну відповідь на цей виклик, вживши нових жорстких заходів, в тому числі, економічних.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ "Веймарського трикутника" - голів МЗС Польщі, Франції та Німеччини щодо ситуації в Україні.

Зокрема, Радослав Сікорський, Лоран Фабіус і Франк-Вальтер Штайнмайєр рішуче засудили анексію Криму Росією як таку, що порушує українські суверенітет і територіальну цілісність, а також норми міжнародного права.

"Ми не будемо приймати політику (Росії - ред.), яка розділяє і розколює Україну, або яка прагне перенести зроблені у Криму дії на інші регіони України або інших країн-партнерів у Східній Європі", - йдеться в їхній заяві.

"Росія зараз несе велику відповідальність. Ми закликаємо Росію утриматися від будь-яких подальших дій щодо ескалації ситуації в Україні і скоротити свою військову присутність уздовж російсько-українського кордону. Те ж саме стосується й інших країн Східного партнерства", - зазначають міністри.

У той же час, наголошують голови МЗС, "якщо Росія вирішить йти цим курсом, ми будемо підтримувати прийняття (Євросоюзом - ред.) нових сильних заходів, в тому числі, в економічній сфері".

"Ми виступаємо за загальноєвропейську відповідь на цей виклик", - йдеться в заяві.

Як можливі шляхи деескалації ситуації, голови зовнішньополітичних відомств Польщі, Франції та Німеччини пропонують переговори - як прямі двосторонні, так і додаткові, за участю ЄС, які стосувалися б питань наслідків підписання Угод про асоціацію Україною, Грузією і Молдовою.

"Ми виступаємо за конструктивний діалог між Україною і Росією як головний крок на шляху до деескалації та створення механізму вирішення поточних невирішених питань у військовій, економічній і соціальній сферах.

На додаток до такого діалогу, ми також пропонуємо переговори ЄС-Росія з Україною, Молдовою і Грузією з приводу наслідків для обох сторін угод ЄС про асоціацію з країнами-партнерами Східної Європи", - йдеться в заяві глав МЗС країн "Веймарського трикутника".

Окрім того, Франк-Вальтер Штайнмайєр, Лоран Фабіус і Радослав Сікорський заявили про намір "продовжити спрямовувати свої зусилля на зміцнення ролі ОБСЄ у врегулюванні кризи".

Як відомо, тему тристоронніх переговорів у форматі Україна-ЄС-Росія вже раніше обговорювали в листопаді-грудні 2013 року, коли Віктор Янукович під тиском Росії відмовився підписати Асоціацію з ЄС у Вільнюсі.

Формат тристоронніх переговорів запропонував Янукович. Потім президент РФ Володимир Путін також висловився "за".

Але тільки Путін наполягав, щоб переговори проходили до остаточного прийняття Україною рішення про підписання асоціації: "Ми "за" - але тільки до прийняття рішень про асоціацію". "Як же ми можемо вести переговори з тих питань, які вже узгоджено і прийнято. Яка ж наша роль у цих переговорах? Вона нульова", - заявив Путін 21 листопада.

Як пояснював пізніше голова МЗС Росії Сергій Лавров, РФ вважає, що "відносини між Україною та ЄС з питань, що безпосередньо торкаються російсько-українських відносин, не повинні вибудовуватися без урахування інтересів і занепокоєння Росії".

У самому Євросоюзі категорично виключали можливість переговорів за участю Росії, на яких обговорювались би умови асоціації з Україною. Як заявив президент Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, такі переговори для ЄС "неприйнятні", оскільки "для двосторонньої угоди між ЄС та Україною не може бути тристороннього формату". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі