Половина українців (48%) підтримала зміну влади, яка відбулася в Україні у лютому, тоді як 34% респондентів поставилися до цього негативно. Про це свідчать дані березневого соцопитування компанії GfK Ukraine.
У Східному і Південному регіонах зміну влади підтримали 20% жителів, тоді як в інших регіонах частка таких респондентів становить 57% і більше.
У березні 29% українців вважали, що справи в Україні в цілому розвиваються у правильному напрямку (у лютому цей показник становив 7%). 42% респондентів переконані, що країна рухається неправильним шляхом (проти 70% у лютому); ще 29% респондентів не змогли відповісти на питання (проти 23% у лютому).
Якщо у Києві, Північному, Західному і Центральному регіонах частка респондентів, які підтримують напрямок, яким рухається зараз Україна, становить 36% і більше, то тільки 12% жителів Південного регіону 9% - Східного регіону вважають так само.
У березні лише 2% опитаних відповіли, що вони повністю або частково довіряють Віктору Януковичу; при цьому навіть у Східному регіоні йому довіряють лише 3% респондентів, у Південному - 2%.
Криза державного управління, відсутність порядку в країні залишається найважливішою проблемою - 50% опитаних назвали серед трьох найважливіших проблем. Однак у порівнянні з лютневим показником, ця цифра зменшилася на 7 в.п. Для 39% респондентів болючою проблемою є інфляція, зростання цін, нестабільний курс гривні. Незважаючи на складнощі в процесі зміни влади, частка тих, хто серед трьох найважливіших проблем назвав злочинність - 28%, не змінилася у порівнянні із середнім показником за попередні три місяці.
"Хоча попередня українська влада на чолі з Віктором Януковичем втратила довіру навіть у традиційно лояльних до неї регіонах, нова влада має підтримку більшості тільки в Західній, Північній і Центральній Україні. Комунікація з жителями Сходу і Півдня залишається ключовим завданням для нового уряду, і для кандидатів у президенти, жоден з яких не має підтримки в цих регіонах ", - прокоментував Гліб Вишлінський, заступник директора GfK Ukraine.
Опитування проводили в рамках регулярного дослідження електоральних настроїв населення на основі Омнібусу GfK Ukraine протягом 4-18 березня 2014 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці старше 16 років на місяць. Вибірка є репрезентативною для населення України (включаючи Автономну республіку Крим ) за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводили методом особистого інтерв'ю. Максимальна похибка - 3,1%. !zn
Читайте також:
Більшість українців - проти федералізації країни
Більше половини українців підтримали перші кроки нового уряду