Половина українців вважають, що Зеленський виконав меншість передвиборчих обіцянок чи не виконав жодної – опитування

Інфографіка
Поділитися
Половина українців вважають, що Зеленський виконав меншість передвиборчих обіцянок чи не виконав жодної – опитування © Скріншот Youtube
При цьому опитані називають різні причини невиконання обіцянок.

Половина – 50% – українців переконані, що за п’ять років президентства Володимир Зеленський виконав меншість своїх передвиборчих обіцянок або жодної з них, йдеться в результатах опитування, опублікованих Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Зокрема, таких українців по 25% відповідно.

Про те, що президент виконав більшість своїх обіцянок, сказали 13% опитаних. Ще 5% притримуються думки, що він виконав їх всі. Натомість 19% зазначили, що Зеленський виконав лише половину обіцяного.

«Проте важливо розуміти причини (з точки зору пересічних українців) невиконання обіцянок, оскільки на період президенства Володимира Зеленського припало повномасштабне вторгнення (а також інші, зовнішні фактори могли стати причиною невиконання обіцянок)», – зазначили соціологи.

Так, серед тих, хто вважає, що Зеленський виконав не всі свої передвиборчі обіцянки, 50% причиною називають нечесних, корумпованих людей у команді президента. 

Далі з результатом від 26% до 32% людей вказували такі причини, як брак компетентних людей у команді Зеленського, повномасштабне вторгнення РФ, власна недосвідченість, вплив олігархів.

Від 9% до 14% респондентів зазначали, що Зеленський виконав не все, що обіцяв через особисту корумпованість, вплив інших країн, розхитування ситуації опозицією, нереалістичність обіцянок.

Опитування було проведено КМІС 16-22 травня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 1002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах  на підконтрольній території України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Володимир Зеленський як президент не втрачає своєї легітимності після 21 травня,  оскільки його повноваження тривають до обрання наступного. Однак воєнну каденцію президента окреслено не лише Конституцією, яка гарантує безперервність влади, та законом про воєнний стан, що вказує на неможливість проводити вибори, а й установленими самим Зеленським межами. Чи можна вийти із замкненого квадрата президентства Зеленського, щоби здобути перемогу у війні? В чому полягає новий ступінь відповідальності президента, якого ми не обирали на другий термін, але якому довірили управляти країною, що воює? Читайте у матеріалі Інни Ведернікової «Квадрат президентства. Якою є ціна легітимності Володимира Зеленського».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі