Справа проти шістьох британських радикальних захисників навколишнього середовища розвалилася через те, що поліцейський, підісланий у рух, відмовився давати свідчення проти підсудних. Шістьох активістів звинувачують у змові з метою закриття електростанції Ratcliffe-on-Soar у місті Ноттінгем (центральна Англія) у 2009 році.
Слухання мали розпочати в понеділок, 10 січня, але їх скасували, після того, як поліцейський Марк Кеннеді зв'язався з адвокатами підсудних, заявивши, що готовий їм допомогти. Внаслідок цього прокурори вирішили відкликати справу.
Поліцейський увійшов до лав екоруху в 2000 році, назвавшись Марком Стоуном, і пропрацював з активістами 10 років, аж до викриття.
Кеннеді вів подвійне життя: під своїм власним іменем як констебль поліції Великого Лондона й як Марк Стоун, член екологічного руху в Ноттінгемі.
За словами одного з шістьох підсудних розваленої справи, Денні Чіверс, Кеннеді був не просто спостерігачем, а активним учасником діяльності екологічного руху.
«Він не просто ходив на засідання й слухав. Ні, він перебував у вирі подій», - сказав Чіверс.
Час від часу засланий поліцейський надовго зникав, повідомляючи колегам в екологічний організації, що їде до Америки відвідати брата.
У жовтні 2010 року кілька активістів викрили Кеннеді, виявивши документи, що засвідчують його справжню особу.
Кеннеді зізнався, що насправді працював з ними, будучи поліцейським під прикриттям, і потім зник.
Денні Чіверс з Ноттінгемського екологічного руху зазначив, що в організації акції протесту на електростанції Ratcliffe-on-Soar Кеннеді «брав участь кілька місяців і міг зупинити її в зародку, якби захотів».
Замість цього, поліцейський допоміг активістам залучити до своїх лав максимальну кількість новобранців.
Кеннеді також возив на своєму мікроавтобусі учасників руху на розвідку до електростанції, а потім узяв напрокат вантажівку для перевезення активістів у день самого протесту.
Активісти хотіли зупинити роботу вугільної електростанції Ratcliffe-on-Soar на кілька днів, щоб привернути увагу до проблеми зміни клімату.
Однак у квітні 2009 року, коли 114 осіб зібралося на нараду в будівлі Ноттінгемської школи, сотні поліцейських увірвалися всередину й заарештували всіх присутніх за підозрою в змові вторгнення за обтяжувальних обставин.
Наприкінці минулого року 20-х осіб було засуджено.
Крім спроби зупинити роботу електростанції в Ноттінгемі, Кеннеді брав участь в організації багатьох інших європейських акцій екологічного руху, включно з протестами в Шотландії під час саміту Великої вісімки в 2005 році.
Учасникам екологічного руху, які викрили його, Кеннеді заявив, що пішов з поліції після арештів 2009 року, однак ця інформація залишається непідтвердженою.
Де Кеннеді перебуває зараз, також невідомо, але він зв'язався з адвокатами активістів, запропонувавши свою допомогу в їхньому захисті.
За словами адвоката Майка Шварца, захист дав зрозуміти звинуваченню, що «суд не буде справедливим у разі нерозголошення подробиць про участь у справі Марка Кеннеді».
«Враховуючи, що Кеннеді готовий допомагати захисту, виникає питання, як поліція ставиться до можливості того, що їхній агент перейшов на іншу сторону», - додав Шварц.
У свою чергу, представники Британського кримінального суду заявили, що у світлі інформації, яка надійшла до них 5 січня 2011, «у звинувачення немає достатніх доказів для продовження справи».
Поліція відмовляється офіційно коментувати дії Марка Кеннеді.За матеріалами Би-Би-Си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку