Політика є політика – Кулеба про загрози припинення підтримки України

Поділитися
Політика є політика – Кулеба про загрози припинення підтримки України © МЗС України
Глава МЗС України рекомендував «миротворцям», які пропонують обміняти території на членство в НАТО, порадити своїм урядам здати власні території.

На першому засіданні Ради Україна-НАТО на рівні глав міністрів закордонних справ країн-членів альянсу буде обговорюватись питання створення спільного євроатлантичного простору оборонної промисловості, заявив перед початком засідання Ради Україна-НАТО міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Міністр зазначив, що планує донести месидж про важливість значного нарощування виробництва зброї, боєприпасів та іншої військової техніки.

«Нам необхідно створити євроатлантичний спільний простір оборонної промисловості. Це єдиний спосіб не лише продовжувати допомагати Україні на достатньому рівні, а й для забезпечення безпеки та обороноздатності самих країн НАТО», - сказав він.

Міністр також додав, що Україна не збирається відступати, оскільки стратегічною метою залишається повернення до кордонів 1991 року.

Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що Україна отримує достатньо підтримки у той час, як Угорщина блокує 50 млрд євро допомоги, Словаччина припинила підтримку і є великою невизначеністю з боку США, Кулеба сказав, що Україна вирішує реальні проблеми, коли вони виникають на практиці.

«Політика є політика. Люди говорять різні речі. Вчора в мене була продуктивна зустріч з міністром закордонних справ Словаччини, і я можу вам сказати, що ми чудово розуміємо один одного. Він вкотре повторив, що центр технічного обслуговування української важкої техніки продовжуватиме функціонувати у Словаччині, контракти між українськими та словацькими компаніями з виробництва зброї триватимуть, тому я не бачу в цьому ризику», - зазначив глава МЗС.

Що стосується  Угорщини, то Кулеба рекомендував «почекати два тижні і подивитися, чим це закінчиться», маючи на увазі саміт ЄС, який пройде в Брюсселі 14-15 грудня.

Коментуючи пропозиції миру в обмін на території та членство в НАТО, Кулеба сказав: «Ці люди повинні радити це своїм власним урядам – здати свої території, своїх людей. І якщо вони це зроблять, то я готовий вислухати їхні аргументи, але чомусь завжди легко порадити комусь іншому здатися і піти на поступки. Спочатку вони мають зробити це самі».

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що на майбутньому саміті Альянсу у Вашингтоні, буде обговорюватися, зокрема, подальший курс України, а також надання належної військової підтримки. Водночас за його словами, вступ України до Північноатлантичного альянсу під час війни не є можливим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі