Politico: Україна тисне на офіційних осіб ЄС, щоб повернути більше біженців

Поділитися
Politico: Україна тисне на офіційних осіб ЄС, щоб повернути більше біженців © EPA-EFE/ANTONIO PEDRO SANTOS
25 січня міністри міграції ЄС обговорять нову систему захисту для 4 мільйонів українців у Європі.

Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС щодо майбутніх міграційних правил блоку, намагаючись забезпечити повернення додому більшої кількості своїх громадян у 2025 році та підтримати економіку, повідомляє Politico з посиланням на двох дипломатів ЄС, знайомих із перебігом переговорів.

Хоча Київ не звертався до ЄС із офіційним запитом про заохочення повернення біженців, дипломати ЄС заявили, що з боку української сторони чинився певний тиск з метою посилити майбутні правила, щоб повернути людей. Один із дипломатів додав, що на даний момент це не конкретний запит з боку уряду України, а скоріше ознайомчий.

Станом на листопад 2023 року 4.2 мільйона українських біженців скористалися директивою ЄС про тимчасовий захист, який має діяти до березня 2025 року.

Зазначається, що у грудні військове командування повідомило президенту України Володимиру Зеленському, що армії необхідно мобілізувати 500 тисяч чоловіків боєздатного віку на тлі невдалого літнього контрнаступу.

Відповідно до воєнного стану, чоловікам віком від 18 до 60 років не дозволяється виїжджати за межі України, проте 18 відсотків українських біженців у ЄС – чоловіки віком від 18 до 65 років.

Радник адміністрації президента Зеленського Сергій Лещенко минулого тижня заявив: «Приймаючі країни мають припинити підтримувати біженців, щоб ті могли повернутися додому». За словами Лещенка, це його власна думка, а не трансляція політики президента. «Але я думаю, що мої думки відображають думки багатьох українців, які зараз живуть в Україні, а також багатьох державних чиновників, які переживають за економічну стабільність країни», – сказав він, але додав, що не знає про дискусію з приводу директиви про тимчасовий захист.

За кілька днів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну десятки тисяч українців добровільно вступили до армії. Зараз, через два роки після початку бойових дій, за різними оцінками, понад 750 тисяч чоловіків втекли до Європи.

Спірний мобілізаційний законопроєкт, який пропонує знизити призовний вік з 27 до 25 років, був відкликаний з парламенту і перебуває на доопрацюванні. Міністр оборони України Рустем Умеров заявив, що він буде внесений повторно: «Цей закон необхідний для захисту нашої держави та кожного солдата, який зараз знаходиться на фронті. Його необхідно затвердити якнайшвидше».

Один із дипломатів ЄС очікує, що після ухвалення закону про мобілізацію Київ посилить тиск.

У четвер міністри міграції ЄС обговорять «альтернативні шляхи» мільйонів українських прохачів притулку. Якщо блок вирішить дозволити українським біженцям залишатися доти, доки триває війна, вони можуть доручити Європейській комісії створити нову систему. Директива про тимчасовий захист, яка є правовою основою для їхнього захисту, вже продовжувалася двічі.

Представник Єврокомісії заявив, що «Європейський Союз готовий підтримувати Україну та всіх, хто рятується від російських бомб, стільки, скільки потрібно».

У вівторок Росія завдала смертоносних ракетних ударів по Києву та Харкову.

«Ми захищаємо людей, які покинули Україну через небезпечну ситуацію, і продовжуватимемо це робити. Навіть якщо ми не знаємо, якою буде ситуація у березні 2025 року, ми маємо готуватися до різних сценаріїв у майбутньому на користь наших друзів в Україні та на користь людей, які залишили Україну», – заявила державний секретар з питань міграції Бельгії Ніколь де Мур, яка головує на зустрічі.

До війни в Україні проживало понад 40 мільйонів людей, а нинішня чисельність населення становить приблизно 35 мільйонів.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі