Політична частина Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом буде підписана 21 березня 2014 року заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
"Щойно я мав розмову з президентом Ради Європейського союзу паном Германом ван Ромпеєм. Він повідомив про те, що країни-члени Європейського союзу готові до проведення 21 березня саміту про підписання політичної частини Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом", - цитує прес-служба Кабміну главу уряду.
Крім того, за словами Яценюка, "Європейський союз заявив про те, що готовий розглядати прийняття одностороннього рішення про допуск на ринок країн-членів ЄС українських товарів від українських товаровиробників".
"Це додаткових 400 млн дол. для української економіки і українського бізнесу", - зазначив Яценюк.
У той же час він повідомив, що, враховуючи існуючі побоювання, що підписання економічної частини Угоди може мати негативні наслідки для бізнесу, який розташований на сході країни, і для тих підприємців, які мають тісні відносини з Росією, прийнято рішення про проведення додаткових консультацій для подальшого підписання економічної частини Угоди.
"Ми ще раз звертаємося до Росії. Нам потрібні партнерські відносини і ми протягнули руку Росії. Росія натомість простягнула нам танки, артилерію і зброю. Ми сподіваємося, що цей драматичний криза в українсько-російських відносинах, а криза глобальної безпеки, спровокованої російською агресією, - буде зупинений, ми повернемося за стіл переговорів", - зазначив він.
Яценюк висловив надію, що Росія буде виконувати свої двосторонні зобов'язання, не буде закривати українська експорт і буде відновлювати економічне і політичне співробітництво з Україною виключно в добросусідському форматі на підставі норм міжнародного права. !zn
Читайте також:
Брюссель готовий працювати з новим урядом України
Україна і ЄС зблизили позиції з митних питань в рамках Угоди про асоціацію
Асоціація з ЄС: зовнішньоторговельна перезавантаження України