Поки НАТО не приймає Україну, нам потрібен інший договір для гарантій безпеки - заява «Слуги народу»

Поділитися
І цей договір має принципово відрізнятися від Будапештського меморандуму.

Допоки Україна не вступила в НАТО, нам потрібен інший конкретний договір для гарантії безпеки, йдеться у заяві політичної партії «Слуга народу».  

«Альянс не готовий приймати Україну до себе протягом найближчих щонайменше 15 років, і чітко про це каже. Ми зараз навіть не маємо підтримки в абсолютно справедливій війні саме від Альянсу - тільки від окремих держав. Оскільки найближчими роками вступ до НАТО неможливий, ми не можемо використовувати для захисту нашої держави лише рядки в Конституції про курсу до Альянсу. Курс - це політика. Але не зброя. Не літаки. Не захист держави», - йдеться у заяві.

Тому депутати закликають, зокрема, США, Туреччину, держав-сусідів України укласти конкретний договір, який може гарантувати нам повну безпеку, поки ми не в НАТО. 

«Договір має принципово відрізнятися від Будапештського меморандуму, передбачати конкретні політичні, економічні та військові кроки держав-гарантів безпеки України», - підкреслюється у повідомленні.

Також наголошується, що Росія також має юридично зафіксувати, що визнає українську державність і гарантує, що не буде їй загрожувати. 

«Зрозуміло, що у сьогоднішніх умовах це звучить абсурдно, враховуючи російське вторгнення. Але наші Збройні Сили відібʼються від ворога, і треба буде гарантувати подальший мирний розвиток України. Тоді буде важливим, щоб Росія поставила свій підпис під гарантіями для нашого суверенітету разом з іншими гарантами», - резюмує «Слуга народу».

Нагадаємо, 24 лютого президент росії владімір путін оголосив про початок «спеціальної військової операції» для «демілітаризації» та «денацифікації» України, її «зачистки від нацистів».

Міноборони рф стверджує, що завдає точкових ударів по військових об'єктах, але насправді росія розв'язала повномасштабну війну в Україні, завдаючи, зокрема, ракетних ударів по містах, від чого руйнуються житлові будинки, страждає інфраструктура. Вже загинули сотні мирних мешканців, серед яких – діти. Мільйони людей змушені ховатися у бомбосховищах. Понад мільйон людей стали біженцями в сусідніх країнах. Водночас Збройні сили України гідно захищають нашу землю: рф втратила тут уже понад 12 тисяч військових та сотні одиниць військової техніки.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі