Історик Найл Фергюсон під час 16-ої щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованої міжнародним форумом YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, пояснив антиутопію "Ми" авторства Євгена Замятіна, щоб показати, як держава не повинна забезпечувати щастя.
Він вважає, що основна ідея полягає в тому, що гонитва за щастям як державним обов'язком закінчується підпорядкуванням.
"З історичної точки зору сталося те, що утилітаристи перейняли щастя, а економісти зменшили щастя до ВВП на душу населення, таким чином, прирівнюючи щастя до одиниць праці", - сказав Фергюсон.
Історик зазначив, що щастя, яке забезпечене державою, - це те, про що попереджали Замятін і Олдос Хакслі, і призвело до великого тоталітарному проекту, частиною якого Україна була до недавнього часу.
Дійзнайтесь ключові результати дослідження "Глобальне дослідження щастя і політичних поглядів", що охопило, за словами авторів, репрезентаційною вибіркою 51,9% населення світу, в спецпроекті "Зробіть нас щасливими!".
У четвер, 12 вересня, в Мистецькому Арсеналі почалася 16-а щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES). Тема форуму -"Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі". DT.UA є інформаційним медіа-партнером 16-ої Щорічної зустрічі YES.
Дивіться онлайн-трансляцію YES 2019 разом з нами.