Сьогодні керівництво Російської Федерації, бачачи в Білорусі свого боржника, прагне повернути борг. Не конче грішми, можна й економічним поглинанням. Гроші прийдуть потім. А розмова про економічну інтеграцію - це лише м'який варіант добровільної здачі Білоруссю свого суверенітету. Причому за рахунок такої "інтеграції" Росія отримує прямий, додатковий вихід до кордонів держав Європейського Союзу і членів НАТО. Що повністю вписується в концепцію російського геополітичного позиціювання.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Юрій Смілянський. На його думку, Україні слід сприймати процеси, що відбуваються біля її кордонів, як мінімум, з трьох позицій. По-перше, тісне економічне співробітництво з Росією може призвести до втрати суверенітету. По-друге, у разі реалізації програми економічної інтеграції Білорусі й Росії Україна додатково отримає 1084,2 км небезпечного кордону. По-третє, перебуваючи в тісному інтеграційному процесі з Росією, Білорусь не зможе розглядатися як дружня або нейтральна держава.
"У цій ситуації Київ має усвідомити нову загрозу і прийняти необхідні рішення для мінімізації її впливу на Україну, яка вже шостий рік протистоїть збройній агресії Російської Федерації", - підкреслює експерт.
Детальніше про можливе поглинання Білорусі Росією читайте в статті Юрія Смілянського "Оманлива "вигода" Союзної держави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".