Президент Росії Владімір Путін на підсумковому брифінгу після зустрічі із президентом Франції Емманюелем Макроном у фривольній формі зажадав від президента України Володимира Зеленського виконання Мінська, наголосивши саме на російському трактуванні угод.
Путін, який страждає на непереборну пристрасть до російських приказок і висловів, не відмовив собі в цьому недоречному задоволенні і цього разу:
“У Києві то кажуть, що виконуватимуть Мінські угоди, то кажуть, що це зруйнує їхню країну. І президент України нещодавно заявив, що йому жоден пункт не подобається з цих Мінських угод. Ну, подобається - не подобається, терпи, моя красуня! Треба виконувати! По іншому ніяк. Українська влада має набратися мужності, визнати те, що зафіксовано у Мінських угодах, і почати працювати відповідно до них", — заявив російський диктатор.
Надалі Путін продовжив свою стандартну риторику про необхідність надання Україною Донбасу особливого статусу, наголосивши, що це має статися до отримання контролю над кордоном, вочевидь маючи на увазі виведення з тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей саме своїх військ.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Мінські угоди не можуть бути виконані на російських умовах, в основі яких прямий діалог між Україною та ОРДЛО. Глава українського МЗС також підкреслив, що хоч Мінськ і є базовим майданчиком для врегулювання ситуації на Донбасі, Україна не виконуватиме угоди в російській інтерпретації, оскільки вони суперечать українським національним інтересам.
Секретар РНБО Олексій Данилов застеріг Захід від примусу України до виконання Мінських угод . Він зазначив, що спроба їх реалізації може спровокувати внутрішні заворушення, які принесуть користь Москві.
Чому виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну читайте у статті Тетяни Силіної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".
На переговорах у Парижі у вересні 2020 року президент Володимир Зеленський прямо заявив голові Кремля Владіміру Путіну на переговорах у Парижі, що "особливого статусу" Донбасу ніколи не буде у Конституції України.
Про те, які ризики для України несе у собі реалізація Мінських угод із прийняттям особливого статусу Донбасу, читайте у статті Олександра Шульги "За траєкторією криз. Від "Мінська" до дострокових президентських виборів?".
У Мінських угодах немає обов'язкової вимоги запроваджувати положення про "особливий статус" ОРДЛО до Конституції України, хоча Росія вже п'ять років стверджує, що цей пункт там прописано.