"Звичайно, частина Московського патріархату не приєднається до цієї української церкви (Помісна Українська православна церква після отримання Томосу - ред.). А оскільки вони не приєднаються, то вони не повинні називатися українською церквою. Вони мають право на своє існування в Україні нарівні з іншими церквами, нарівні з Українською православною церквою. Тобто, українські закони дають право на свободу всім. Але називатися ця церква повинна Російською православною церквою в Україні", - сказав він.
Він також повідомив, що після отримання Томосу Києво-Печерська лавра і Почаївська лавра перейдуть під управління єдиної церкви.
"Ніякої власності Московський патріархат в Україні не має. Власність церкви в Україні є власністю української церкви. Ось взяти, наприклад, Києво-Печерську лавру, Почаївську лавру – чия це власність? Власність української держави. І держава передала свою власність у користування української церкви Московського патріархату. Але коли буде тут українська церква визнана, то Лавра – і одна, і друга – будуть передані українській церкві. Тому що це українська святиня. І Росія, і Московський патріархат ніякого відношення до цих святинь не має. А ті парафії, які побудували, і свої храми за свій рахунок, то це власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має", – сказав Філарет.
Він також повідомив, що Україна зможе отримати Томос у вересні - після засідання Константинопольського Синоду, на якому може вирішитися питання автокефалії української церкви.
Як повідомлялося раніше, під час Хресної ходи у Києві 28 липня представник Його Святості Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Галльський Еммануїл у виступі з нагоди 1030-річчя з дня хрещення Київської Русі-України зауважив, що: українська церква і її провідники мають право на своє місце серед церков.
Детальніше про перспективи створення Української помісної православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Церква єдності і боротьби протилежностей" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".