Побоювання в західних партнерів викликає не так дефіцит політичного досвіду в новообраного президента, як відсутність впливової групи підтримки нового очільника держави у стінах Верховної Ради. Висновок роблять однозначний: у такому разі Україна, яка перебуває у стані війни з Росією, вступає в затяжну внутрішньополітичну кризу. Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко.
На думку заступника керівника фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Йоганна Вадефула, "фаза невизначеності" "може заохотити Москву активізувати курс на дестабілізацію в Україні".
"Наші співрозмовники з дипломатичних кіл побоюються, що "старий" парламент не дасть змоги президенту Зеленському ухвалити необхідні закони і здійснити кадрові призначення в зовнішньополітичне та оборонне відомства, СБУ, ГПУ й НБУ. А якщо депутати й підтримають президентські кандидатури, ціною цього стануть чергові "понятійки" на ресторанних серветках, - зазначає оглядач. - Тому деякі західники й вважають: достроковий розпуск Верховної Ради позитивно вплинув би на внутрішньополітичну стабільність України. (Але сам Зеленський, доки не буде впевнений у тому, що процедура розпуску парламенту й оголошення виборів буде вдалою, на такий крок не піде. Замах без удару йому не потрібен.)"
Детальніше про дипломатичні перспективи президента Зеленського читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Дипломатичні підмостки Зе!команди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".