Президент США 3 потенційну ініціативу, яка може сприяти виходу з кризи, викликаної діями Росії у Криму, повідомив високопоставлений представник адміністрації.
Згідно з цією пропозицією, Росія відводить свої війська у Криму на їхні бази, обмежує число російських військовослужбовців в регіоні 11 тисячами людей - як того вимагає Україна, і допускає міжнародних спостерігачів, які будуть стежити, щоб права росіян не порушували, сказав американський чиновник.
Такий "з'їзд" із кризи дозволить провести прямі переговори між Росією і новим урядом України за можливої участі міжнародних посередників.
При цьому підготовка запланованих на травень виборів в Україні продовжиться.
Обама чітко дав зрозуміти Меркель, що він не поїде на саміт G8, який планується провести у Сочі, якщо статус-кво в Україні збережеться, сказав представник адміністрації. Підготовку до саміту вже було припинено.
У повідомленні Білого дому йдеться, що Обама і Меркель висловили серйозну заклопотаність "явними порушеннями суверенітету і територіальної цілісності України".
Вони "прийшли до єдиної думки про важливість деескалації ситуації, у тому числі з використанням міжнародних спостерігачів і правозахисників, та ініціювання прямих переговорів між Росією і Україною", повідомили у Білому домі.
Представники США передбачають три потенційних сценарії розвитку подій: від "жахливого" до найкращого. В найгіршому випадку Росія вторгається у східну Україну, що, за словами представника адміністрації, стане небезпечною ескалацією ситуації.
У другому випадку Росія вирішує залишитися у Криму надовго, а третій сценарій передбачає деэскалацию кризи і мирне вирішення ситуації. !zn
Читайте також:
Жодна військова частина в Криму не виконала ультиматум Росії
Обама закликав Конгрес надати українському народові негайну допомогу
Дитячий лікар Комаровський у зверненні до росіян спростував телепропаганду про Україну