"Північний потік-2" можна зупинити на будь-якому етапі - Жовква

Поділитися
© Сайт президента України
Україна буде переконувати західних партнерів зупинити проект.

Будівництво "Північного потоку-2" можна зупинити на будь-якому етапі. І про це Україна веде переговори зі своїми західними партнерами. Про це повідомив заступник голови Офісу Президента Ігор Жовква в інтерв'ю "Телеграф".

Жовква назвав спекуляціями розмови про те, що газопровід майже готовий.

"Ми не говоримо про компенсацію, ми не торгуємо національними інтересами України, ми не торгуємо нашою енергетичною безпекою. "Північний потік-2" все ще має шанси бути зупиненим. Спекуляції на тему, що він вже майже готовий - перебільшені. Він може бути зупинений на будь-якому етапі. Так, як він був припинений ще в 2019 році", - зазначив Жовква.

Відповідаючи на питання, наскільки реалізація проекту "Північний потік-2" може стати важелем для шантажу України щодо Донбасу з боку Росії, Жовква підкреслив, що ці питання безперечно пов'язані, тому що за ними "стоїть одна країна - країна, яка здійснює агресію на Донбасі, яка вкладає всі зусилля в будівництво "Північного потоку", яка проявляє свої агресивні дії і в інших частинах світу ". Він не виключив, що за цим проектом можуть з'явитися і деякі інші з боку РФ.

"Треба сприймати це серйозно, тому що не виключено, що за цим проектом підуть нові проекти. Не виключено, що, наприклад, питання концентрації військ навколо України в квітні можуть виникнути нові концентрації восени. Ми, перебуваючи в цьому регіоні світу, розуміємо це, тому що протистоїмо цьому. Це бачать наші партнери, які межують з нами, і інші партнери в Центральній і Східній Європі. Це, на жаль, бачать не всі наші партнери в Західній Європі, але нам залишається ще інтенсивніше їх переконувати", - сказав заступник керівника ОП.

Як повідомлялося, питання "Північного потоку-2" президент Володимир Зеленський має намір обговорити з канцлером Німеччини Ангелою Меркель на зустрічі в Берліні 12 липня. Після цього, 15 липня, Меркель вилетить до Вашингтона для переговорів з президентом США Джо Байденом.

У Білому домі, анонсуючи візит Меркель, заявили, що Байден як і раніше вважає газопровід «поганою угодою».

Детальніше про те, чим для нашої країни небезпечний «Балканський потік» і що повинна робити українська влада, читайте в статті Олександра Харченка "Кришка на гробі транзиту російського газу через Україну?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі