Питання про непродовження договору про дружбу з РФ остаточно вирішить парламент

Поділитися
Питання про непродовження договору про дружбу з РФ остаточно вирішить парламент © Радіо Свобода
Порошенко анонсував внесення законопроекту про заборону базування іноземних військових баз в Україні.

Президент Петро Порошенко найближчим часом направить у Верховну Раду законопроект про непродовження договору про дружбу з Росією та вилучення з Конституції норми щодо базування російського Чорноморського флоту в Криму. Про це глава держави заявив під час щорічного послання до парламенту про внутрішнє та зовнішнє становище України.

"У цей понеділок своїм указом я ввів у дію рішення РНБО не продовжувати договір про так звану дружбу з Росією. Міністерство закордонних справ направить ноту до Москви, а я подам до парламенту відповідний законопроект. Із Конституції пропонується викреслити норму, яка дозволяє базування Чорноморського флоту РФ в Україні. Після того, як повернемо Крим, російської бази в Севастополі точно не буде", - заявив президент Порошенко.

Як повідомлялося, 19 вересня набуло чинності рішення РНБО від 6 вересня про непродовження Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією. Президент Петро Порошенко підписав указ про введення документа в дію 17 вересня.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ та Україною, в якому закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного, був підписаний у 1997 році. У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років.

У МЗС України вважають, що Договір про дружбу з РФ виконав свою місію, але тепер документ вичерпав себе у всіх можливих сенсах. До 30 вересня Україна повинна була вирішити, продовжувати дію Договору про дружбу на наступні 10 років чи ні.

У МЗС також зазначають, що розірвати договір не в інтересах України, але в інтересах України його не пролонговувати. Під час повідомлення РФ про непролонгацію договору Україна ще раз підкреслить, що непролонгація не впливає на обов'язок усунути порушення договору, що виникли в період його застосування (1 квітня 1999-го - 31 березень 2019 р.), на поточні судові та інші процеси мирного врегулювання суперечок та на обов'язок РФ дотримуватися інших норм і правил міжнародного права, в тому числі інших діючих договорів між державами.

І тому Україна знову запросить РФ дати свою згоду на розгляд усіх суперечок, які виникають з цього договору у Міжнародному суді ООН.

Детальніше читайте в статті Олени Зеркаль і Тараса Качки "Кесонна хвороба договірних відносин України з РФ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі