Питання окупації Криму — питання стабільності Європи — Джепарова

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Питання окупації Криму — питання стабільності Європи — Джепарова © - колаж ZN.UA
За рік виклики через окупацію півострова зросли у кілька разів.

Питання деокупації Криму буквально за рік перейшло з площини необхідності захисту базових принципів міжнародного права у площину нагальної потреби захисту безпеки та стабільності європейського континенту, пише у своїй статті для ZN.UA «Чому війна України і Росії має закінчитися Кримом» перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Вона вказує, що за кілька днів, 23 серпня, відбудеться онлайн-саміт ключового дипломатичного майданчика з визволення півострова Міжнародної Кримської платформи, але порівняно з минулим роком ситуація кардинально змінилася.

«Всі загрози, пов’язані з окупацією Криму, лише загострилися і стали реальністю. Торік під час відкриття першого саміту Міжнародної Кримської платформи президент України зазначив, що в умовах російської окупації Кримський півострів перетворився на «порохову бочку». На жаль, 24 лютого нинішнього року повномасштабна військова база, в яку окупанти планомірно упродовж восьми років перетворювали українську туристичну перлину — Крим, запрацювала за своїм призначенням — стала базою для нового вторгнення в Україну», - вказує Джепарова.

Зокрема російські війська і військова техніка, які вийшли з Криму,  окупувати південь України. Також звідти здійснюються ракетні обстріли українських міст і об’єктів інфраструктури, а контроль над півостровом Росія використовує для блокування судноплавства в Чорному морі.

Також Крим фігурує у спробах Кремля інтернаціоналізувати війну, захопивши Придністров’я та Молдову, а мостом через Керченську протоку і територію півострова йдуть підкріплення для російських військ.

«Своєю неймовірною для сучасної Європи агресією Росія згуртувала світ проти себе на підтримку України до рівня, який ще рік тому видавався б неможливим. Ми отримуємо безпрецедентну військову, політичну, економічну і гуманітарну допомогу. Однак натомість ми виконуємо й надважливу функцію — захисника європейської безпеки і європейських цінностей», - підкреслює дипломатка.

Більше статей Еміне Джапарової читайте за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі