Піскун був за крок від розкриття справи Гонгадзе, але його звільнили

Поділитися
Екс-генпрокурор Святослав Піскун був близький до розкриття справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, якби його не звільнили. Чиновник заявив, що після відсторонення від посади розслідування справи зупинилось.

Колишній генпрокурор Святослав Піскун розповів, чому після обрання Генпрокурором не виконав обіцянку за півроку розслідувати справу Гонгадзе.

«Я тоді сказав, що найближчим часом розслідування буде закінчено, будуть притягнуті до відповідальності і виконавці, і замовники, і організатори цього вбивства. Я прийняв справу до провадження, коли всі - провладні газети, деякі чиновники - розповідали, що Гонгадзе живий і здоровий і ошивається в Америці. Його навіть у Львові хтось нібито бачив. Після того, як я зробив свою заяву і заарештував Пукача - мене звільнили», - сказав він.

«Дуже близько я підійшов - це точно, а от до кого - не скажу, звичайно. Незважаючи на те, що я був поставлений на посаду Генпрокурора Кучмою, ми підійшли до розкриття цієї справи і різко заарештували Пукача. І через два дні мене звільнили, а Пукача відпустили - вбивця просто пішов гуляти. Коли я повернувся Генеральним прокурором в 2004-2005 році, ми заарештували ще чотирьох виконавців вбивства. А потім, коли мене знову звільнив уже Віктор Ющенко, незаконно, справа Гонгадзе і зупинилася», - розповів Піскун.

- Матір Гонгадзе вважає, що син досі живий: від нього прийшло три листи

Раніше повідомлялося про те, що мати зниклого 12 років тому відомого опозиційного українського журналіста Георгія Гонгадзе - Леся Гонгадзе продовжує отримувати від нього листа. За її словами, в 2010 році вона отримала три листи, які прийшли з Дніпропетровської області.

Нагадаємо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не поховане, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

Екс-генерал МВС Олексій Пукач, який тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області, і з того часу перебуває під вартою.

Слідство встановило, що Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Адвокат вдови Гонгадзе Валентина Теличенко заявила, що Пукач у суді серед замовників вбивства Гонгадзе назвав Леоніда Кучму і Володимира Литвина. Крім того, він визнав, що власноруч вбив Гонгадзе.

Кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до вбивства журналіста. Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка було визнано речовим доказом у справі.

13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи щодо Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. 19 грудня Генеральна прокуратура України подала апеляцію на це рішення. Апеляційний суд Києва 20 січня 2012 року залишив чинним рішення Печерського райсуду про незаконність порушення Генпрокуратурою справи щодо Кучми. !zn

Читайте також:

У ГПУ вважають смерті навколо справи Гонгадзе випадковістю

Кучма не відчуває своєї провини у вбивстві Гонгадзе

Мельниченко: Литвин повинен відповісти за вбивство Гонгадзе

Суд визнав, що плівки Мельниченка не можуть бути речовим доказом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі