Пінчук пояснив звинувачення Кучми у справі Гонгадзе бізнес-конфліктом

Поділитися
Пінчук пояснив звинувачення Кучми у справі Гонгадзе бізнес-конфліктом Пінчук вважає, що звинувачуючи Кучму у причетності до вбивства Гонгадзе, Коломойський мститься © forbes.ua
Олігарх вважає, що нова хвиля звинувачень екс-президента України у наказі вбити журналіста викликана помстою Ігоря Коломойського.

Зять екс-президента Леоніда Кучми Віктор Пінчук вважає, що нові звинувачення на адресу свого тестя по справі Георгія Гонгадзе тиском з боку олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Олігарх нагадав, що минулого тижня на каналі Коломойського "1+1", "багаторазово повторювалися телепродукти, покликані переконати глядачів в тому, що Кучма був замовником вбивства журналіста.

Він також вважає, що відновлення публічних обговорень справи Гонгадзе пов'язано не з бажанням громадськості поставити крапку в справі про резонансне вбивство Гонгадзе, а власним "бізнес-конфліктом і юридичним розглядом з Коломойським і Боголюбовим". На його думку, таким чином його хочуть змусити відкликати позови в лондонському суді.

"Тільки бандити і терористи беруть в заручники рідних своїх суперників або ворогів. Фактично Коломойський, що зосередив у своїх руках і силові важелі, і потужний адміністративний ресурс, надходить зараз саме так", - вважає Пінчук.

У той же час, Пінчук запевнив, то він і його сім'я "зацікавлені в чесному і об'єктивному розслідуванні трагедії Георгія Гонгадзе", а також підтримує відкритий суд над екс-генералом МВС Олексієм Пукачем.

Пінчук також назвав "абсолютною брехнею" заяви екс-заступника генпрокурора Рената Кузьміна про те, що за закриття справи проти Кучми було дано хабар у розмірі мільярда доларів за часів Януковича і Пшонки.

Читайте також: Суд почав розгляд скарги Пукача на вирок у справі Гонгадзе

У травні 2013 року бізнесмен Віктор Пінчук подав у суд Лондона позов до співвласників групи "Приват" Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Бізнесмен вимагає передати йому акції Криворізького залізорудного комбінату або компенсувати їх вартість.

Відповідачі ж не визнають за Віктором Пінчуком права власності на Криворізький залізорудний комбінат і заперечують факт домовленостей щодо передачі Пінчуку акцій підприємства.

Журналіст Гонгадзе був убитий восени 2000 року.

Тільки 22 липня 2009 року був затриманий колишній керівник департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України генерал Олексій Пукач, який визнав свою причетність до вбивства Георгія Гонгадзе. Тоді ж замовником убивства був названий екс-глава МВС Юрій Кравченко, який був убитий в 2005 році в своєму будинку.

21 березня 2011 року було порушено кримінальну справу стосовно Кучми на основі знайдених аудіозаписів (т. зв. "касетний скандал" - ред.), які нібито прямо вказують на причетність вищого керівництва України до вбивства Гонгадзе.

13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи стосовно Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. Аудіозаписи екс-співробітника управління Держохорони майора Миколи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе. Апеляційний суд Києва, а потім Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ визнали законним закриття кримінальної справи стосовно Кучми. Сам Кучма категорично спростовує свою причетність до загибелі журналіста.

У грудні 2012 року Кузьмін розповів журналістам, що розслідування щодо замовників вбивства журналіста проводиться в нових умовах, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такі дії пов'язані зі вступом в силу 21 листопада нового Кримінального процесуального кодексу.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-главу департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе. Тоді Пукач публічно заявив: "Мені вирок буде зрозумілий, коли зі мною будуть сидіти Кучма і Литвин".

У листопаді 2013 року генпрокуратура під керівництвом Віктора Пшонки також не знайшла в Кучмі можливого замовника вбивства Гонгадзе.

30 квітня 2014 року в генпрокуратурі пообіцяли переглянути причетність Кучми до справи Гонгадзе.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі