Підтримка вступу України до ЄС поступово зростала протягом останніх років і на сьогодні становить 53%, тоді як проти членства в ЄС виступають 35,5%, а 11,6% не визначилися. Про це свідчать результати травневого соцопитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.
При цьому більшість українців (61%) проти членства України у Митному союзі з Росією, Білоруссю і Казахстаном (за - 24,5%, не визначились - 14%).
Як зазначають соціологи, ставлення громадян до ідеї вступу до Митного союзу кардинально змінилося в останні роки: якщо в 2009 році 58% населення виступали за вступ до МС і 20% були проти, то сьогодні лише 24% - за і 61% - проти членства у Митному союзі.
При альтернативній постановці питання ідея євроінтеграції також переважає. Протягом останнього року кількість прихильників ЄС зросла з 42% (травень 2013 року) до 50,5% (травень 2014 року), а підтримка інтеграції у Митний союз зменшилася з 31% до 21%, відповідно. В той же час дещо збільшилася частка тих, хто вважає, що Україні не слід приєднуватися ні до ЄС, ні до Митного союзу (від 13,5% до 17%), і ще 11% зі своєю позицією не змогли визначитися.
Існують суттєві регіональні відмінності у підтримці певного інтеграційного напрямку в альтернативній постановці питання. Так, вступ до ЄС найбільше підтримують на Заході (88% населення регіону) і в Центрі України (64%). На Півдні кількість прихильників євроінтеграційного напрямку приблизно дорівнює кількості тих, хто вважає, що Україні варто залишатися поза цими об'єднаннями - 28% і 28,4%, дещо менша частка населення підтримує Митний союз - 25%. На Сході думки респондентів також майже однаково поділилися між трьома варіантами: вступом до ЄС (30,5%), до Митного союзу (29,5%) і неприєднанням до жодного з об'єднань (32,2%).
Донбас вирізняється від усіх регіонів абсолютною підтримкою інтеграції у Митний союз (68%) в альтернативній постановці питання. Вступ в Європейський Союз підтримують лише 13% мешканців Донбасу, а 11% не визначилися.
Опитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром ім. Разумкова з 14 по 18 травня 2014 року у всіх регіонах України, за винятком Криму. Всього було опитано 2011 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. !zn
Читайте також:
Путін домігся в Україні прямо протилежних результатів щодо підтримки НАТО і ЄС
За останні півроку число прихильників вступу до ЄС зросло в Україні на 20%
Соціологи виявили серед киян тільки 6% носіїв радянської культурної традиції