У Верховну Раду проходять п'ять політичних партій, свідчать результати загальнонаціонального опитування населення, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка та центром "Соціальний моніторинг".
Згідно з оприлюдненими результатами соцдослідження, партія "Слуга народу" має підтримку 45,3% респондентів серед тих, хто визначився зі своїм вибором, і буде приймати участь у голосуванні на парламентських виборах. За "Опозиційну платформу за життя" готові проголосувати 12,1%, за ВО "Батьківщина" – 8,8%, за "Європейську солідарність", - 8,4%, партію "Голос" – 6,8% респондентів.
При цьому до 5-процентному прохідного бар'єра наближаються партія "Громадянська позиція", за яку готові віддати свої голоси 4,5% респондентів з тих, хто визначився зі своїм вибором і буде брати участь в голосуванні, а також партія "Сила і честь" з підтримкою в 4,4%.
Крім того, за Радикальну партію готові віддати свої голоси 3% тих, хто має намір голосувати, і визначився з вибором, ВО "Свобода" - 1,7%, "Українську стратегію" - 1,2%, партії "Об'єднання" Самопоміч "та "Опозиційний блок - Партія миру і розвитку" набирають по 0,9%, інші партії мають підтримку в пів відсотка або менше. Разом з тим не змогли дати відповідь 12,9% респондентів.
Загальнонаціональне опитування населення проводилося Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка та центром "Соціальний моніторинг" методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) за місцем проживання респондента. Польовий етап опитування проводилося з 13 по 19 червня 2019г. Вибіркова сукупність репрезентативна за віком (населення від 18 років і старше), статтю, типом населеного пункту і регіону; обсяг вибіркової сукупності: 3000 респондентів, стандартне відхилення +/- 1,8%; рівень кооперації респондентів хвиля 51%
Зазначимо, що згідно з результатами соцопитування групи "Социс", партію "Слуга народу" були готові підтримати 47,6% респондентів, "Опозиційну платформу – За життя" – 12,4%, "Європейську солідарність" – 8,8%, "Батьківщину" – 8,7%, "Голос" – 6,8%.