Підсумки варшавського саміту НАТО можуть стати розчаруванням для Києва

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Підсумки варшавського саміту НАТО можуть стати розчаруванням для Києва Лідери НАТО не планують надавати Україні серйозну політичну або військову підтримку © telegraf.com.ua
У Польщі керівництво Альянсу може обмежити підтримку України декларативними заявами та піти на серйозні поступки Кремлю.

Підсумки відкритого 8 липня саміту НАТО у Варшаві можуть стати неприємним сюрпризом для української сторони, оскільки у затверджених на ньому підсумкових документах не буде конкретного плану дій щодо вступу України в Альянс і заяв про готовність надати Києву летальну зброю. Про це у своїй статті для DT.UA пише оглядач Володимир Кравченко.

Як відзначає аналітик, серед затверджених самітом рішень не буде також підтвердження рішення Бухарестського саміту 2008 року, згідно з яким Україна може вступити до НАТО за умови відповідності усім наданим критеріям.

"Для Києва це неприємний сюрприз. Більше того: хоча Петро Порошенко очікує, що на саміті Альянс підтвердить політику "відкритих дверей", велика вірогідність, що через позицію Парижа та Берліна у Варшавській декларації не буде й цього. При тому, що "відкриті двері" у НАТО - традиційна формула, повторювана з саміту в саміт", – вказує автор, відзначаючи, з посиланням на власну інформацію, що саміт завершиться заявами про відданість рішенням попередніх самітів (Бухарестського, Чиказького, Уельського).

Крім цього, оглядач, посилаючись на доступні йому відомості, повідомив, що в підсумкову декларацію саміту закладуть пункт про відновлення роботи Ради Росія-НАТО (РРН), обґрунтувавши це будь-яким зручним способом, будь то необхідність спільної боротьби з тероризмом, загальні інтереси в Сирії або необхідність налагодити діалог для реалізації Мінських угод. Фактична причина поновлення роботи РРН, однак, пов'язана з бажанням Парижа та Берліна "компенсувати" на російському напрямку підтримку Альянсом України.

"Здається, що НАТО у своєму підсумковому документі обмежиться лише тим, що підтвердить підтримку територіальної цілісності і незалежності України, політику невизнання незаконної анексії Криму, засудить агресію Росії проти нашої країни, закличе виконувати Мінські угоди, відзначить українські здобутки на шляху реформ і згадає Комплексний пакет допомоги", – резюмує автор, припускаючи, що приблизно ті ж пункти будуть озвучені на засіданні комісії Україна-НАТО.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко розраховує, що на саміті НАТО у Варшаві, який відкрився сьогодні, 8 липня, буде підтверджена можливість України вступити до Альянсу.

Детальніше про значення та імовірні підсумки саміту НАТО, що проходить у Варшаві з 8 по 9 липня, читайте у статті Володимира Кравченка "Саміт НАТО: східне крило з синьо-жовтою міткою для DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі