Під час звернення до парламенту Румунії Зеленський порівняв режим у РФ з диктатурою Чаушеску

Поділитися
Під час звернення до парламенту Румунії Зеленський порівняв режим у РФ з диктатурою Чаушеску Ніколае Чаушеску (зображення: Flickr)
У день, коли весь світ облетіли фото з Бучі, на сайті російської державної інформаційної агенції опублікували статтю з промовистою назвою "Що Росія повинна зробити з Україною".

Під час відеозвернення перед парламентом Румунії президент України показав кадри з Бучі і порівняв чинну кремлівську владу з диктатурою періоду правління Ніколае Чаушеску. Про онлайн-промову повідомляє пресслужба ОПУ.

Наразі відомо про щонайменше 300 закатованих, розстріляних чи інакше вбитих українців лише в Бучі. Ця кількість далеко не остаточна, констатував Володимир Зеленський і звинуватив владу Росії в геноциді українського народу, порівнюючи її із румунським диктатором Чаушеску.

"Той режим тримався лише на залякуванні, на репресіях, на жорсткій силі та на обмані. Нічого світлого в ньому не було. Румунський народ повстав і захистив себе, врятував себе. Скинувши неадекватну владу. Бо це був єдиний шлях. Чаушеску, його дружину, оточення, його Секурітате неможливо було ні в чому переконати".

На підкріплення цих слів можна згадати наведені главою держави факти щодо подачі російськими державними ЗМІ інформації про бої за Бучу, як один із елементів «деукраїнізації» і «деєвропеїзації» України:

“Третього квітня, коли світ жахнувся, побачивши тіла вбитих у Бучі, на сайті російської державної інформаційної агенції «РІА Новини» була опублікована стаття з обґрунтуванням геноциду українців. Її назва доволі красномовна, я цитую: «Що Росія повинна зробити з Україною». І це не просто текст. Це один із доказів для майбутнього трибуналу проти російських воєнних злочинців”.

Нагадаємо, Ніколае Чаушеску був незмінним главою Румунією 1960—1980-х роках. Створивши культ власної особи, він боровся з будь-яким інакомисленням за допомогою створеною з цією метою таємної поліції «секурітате».

Представники цього відомства часто перехоплювали пошту, прослуховувала телефони звичайних громадян, оглядали квартири. Неугодних режиму заарештовували. Неоднократними були випадки катувань таких затриманих.  Громадяни країни були настільки заляканими, що боялися говорити про речі, які відбувають під диктатурою, навіть з іноземцями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі