Під час конфлікту з РФ Україна поплатилася за плачевний стан картографії

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Під час конфлікту з РФ Україна поплатилася за плачевний стан картографії Карти гугл давали дані на порядок точніші, ніж карти Держгеокадастру
Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк каже, що картографію "прийшли рятувати з дефібрилятором".

Картографічне забезпечення України перебуває у вкрай жалюгідному стані і держава вже поплатилися за це під час збройного конфлікту з Росією на Сході і в Криму.

Про це в інтерв'ю DT.UA сказав глава Госгеокадастра Максим Мартинюк, призначений на цю посаду в березні 2015 року.

"Думаю, не треба пояснювати, яке колосальне значення воно має в умовах воєнного конфлікту. Ми вже поплатилися за те, що не приділяли йому достатньо уваги. Коли в період анексії Криму наші військові намагалися створити фортифікаційні споруди на Чонгарі, то картографічні матеріали зразка 70-х років минулого сторіччя не відповідали не те що рельєфу, а й просто об'єктивній реальності. Там ставок з'явився, там будинок побудували… Google maps давав дані на порядок точніші, але ж це неправильно!" - розповів чиновник.

За його словами, картографія помирає, а вони "прийшли з дефібрилятором".

Читайте також: Google нанесла на свої карти маршрути громадського транспорту у 9 курортних містах Криму

"Зараз проводимо аудит того, що залишилося. Шанси на "оживлення" оцінюю як високі. Основна проблема - знайти джерело доходів для галузі, оскільки картографія є високовитратним виробництвом. На держбюджет, враховуючи нинішній його стан, розраховувати не доводиться. Але ми не звикли розраховувати на державні гроші ще у Вінниці. Тож шукатимемо альтернативу. Можливо, це будуть гранти, можливо, якась економічна модель, що дасть змогу генерувати доходи, можливо, комбінація цих варіантів. Насправді державна картографічна галузь має унікальні активи, якими просто ніхто не взяв на себе обов'язок грамотно управляти", - сказав Мартинюк.

Докладніше читайте в інтерв'ю Михайла Кухара з Максимом Мартинюком: "Держгеокадастр повинен займатися обліком земель, а не їх розподілом" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі