Під АП прийшли 500 осіб на чолі з депутатом Соболєвим

Фото Доповнено
Поділитися
Соболєв повідомив про наміри зустрітися з президентом.

Народні депутати Єгор Соболєв ("Самопоміч") та Юрій Левченко (позафракційний) і ще близько 150 учасників акції "Велика політична реформа" ввечері в четвер, 19 жовтня, прийшли до Адміністрації президента. Трохи пізніше до них приєдналися ще близько 350 людей.

Кордони поліції та Нацгвардії перегородили мітингувальникам прохід на Банкову, де розташовано будівлю АП. Правоохоронці вишикувалися не менше, ніж у п'ять рядів.

Крім того, вони розташувалися в районі будівлі Національного банку України на розі Банкової та Інститутської. Біля АП знаходиться начальник поліція Києва Андрій Крищенко.

Соболєв повідомив про наміри з групою народних депутатів піти до президента України Петра Порошенка, віднести йому текст законопроекту №6011 про антикорупційне суді, відмовитися від авторства і дати главі держави можливість самому його внести.

Близько 20:40 Соболєв і Левченко пройшли через поліцейський кордон і попрямували до Адміністрації президента. Повернувшись з АП, депутати повідомили, що передали текст законопроекту коменданту, який запевнив їх, що президент перебуває на робочому місці.

Після цього всі мітингувальники і депутати супроводі групи поліцейських вирушили в бік Інститутської.

За оцінками МВС, на Банкову прийшли близько 500 мітингувальників. Вони скандують різні гасла, в тому числі "Київ, вставай!". Акція проходить мирно.

Раніше громадські організації – члени оргкомітету акції "Велика політична реформа" оголосили перерву у вуличних акціях до наступної парламентської сесії. Партія Міхеїла Саакашвілі "Рух нових сил", у свою чергу, прийняла рішення залишатися з учасниками акції в наметовому містечку і продовжувати участь у мирній акції протесту.

Нагадаємо, вранці 17 жовтня у Києві біля будівлі парламенту почалася акція "Велика політична реформа". Організаторами акції є дев'ять політичних сил ("Демальянс", "Самопоміч", "Громадянська позиція", "Свобода", "Національний корпус", "Європейська партія", "Альтернатива", "Рух нових сил", Рух "Хвиля") і шість громадських організацій ("Автомайдан", "Антикорупційний штаб", Рух "Чесно", "Ініціатива реальних дій", "Центр протидії корупції" "Реанімаційний пакет реформ"). Крім того, акцію підтримали "Батьківщина" і партія "5.10".

Серед основних вимог: пропорційна система виборів у Раду за відкритими списками, скасування депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду.

19 жовтня Верховна Рада направила до Конституційного суду для отримання висновку про відповідність Основному закону два законопроекти про зняття депутатської недоторканності, а також провалила голосування за три законопроекту про реформу виборчого законодавства, що передбачають перехід на пропорційну систему з відкритими списками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі